1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube

Łukasz Jakóbiak po raz kolejny udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Na swoich 20m2 gościł... Prezydenta RP!

Łukasz Jakóbiak zaprasza do kawalerki Prezydenta RP!

Łukasz Jakóbiak to jeden z popularniejszych polskich youtuberów, który choć nie ma największej liczby subskrypcji, zapisał się w świadomości internautów dzięki swojemu programowi "20m2 Łukasza" i sukcesywnemu udowadnianiu tego, że nie ma rzeczy niemożliwych i że jeśli czegoś się chce, trzeba dążyć do celu.

Na kanale pojawił się teaser prezentujący kolejny (150!) odcinek internetowego talk-show, z którego wynika, że gościem Łukasza był nie kto inny, a sam Prezydent Bronisław Komorowski. Choć w Stanach Zjednoczonych takie coś nie byłoby raczej zaskoczeniem, a zostałoby przyjęte po prostu z ogromnym zachwytem, polskie poletko ma się jednak trochę inaczej. Występ Prezydenta RP w programie internetowym to duży krok do przodu i znak, że medium jakim jest YouTube, a także działalność youtuberów są coraz bardziej zauważane i nobilitowane przez urzędy czy tradycyjne media, które chcą o Internecie i jego gwiazdach pisać coraz więcej, a także tworzyć programy na podobieństwo tych znanych z sieci.

Youtuberzy zaczynają być kojarzeni nie tylko z rozrywką i zapewnianiem zabawy ku uciesze gawiedzi, ale także stawiani są jako autorytety w pewnych dziedzinach. Mariaż YouTube'a i polskiej polityki szczeblu państwowego nie zdarza się zresztą pierwszy raz. Pod koniec marca Remigiusz "ReZi" Wierzgoń, znany i najpopularniejszy polski let's player został twarzą kampanii #dobryZAWODnik Ministerstwa Edukacji Narodowej , której zadaniem jest promocja szkolnictwa zawodowego i techników. Remigiusz sam jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych i chce w przyszłości zostać technikiem informatykiem.

Miejmy nadzieję, że wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego u Łukasza Jakóbiaka odbędzie się na luzie i udowodni, że nie tylko na Zachodzie można z przymrużeniem oka i dla czystej zabawy widzów i obu stron, tej która gości i tej która jest goszczona, zrobić świetne show z ludźmi, zajmującymi się na co dzień poważnymi sprawami. Oby wypadło naturalniej i zabawniej niż w przypadku Andrzeja Dudy, który wziął na warsztat znaną formułę, polegającą na czytaniu tweetów o sobie. Co za dużo, to... no właśnie.