1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Kolejne opowiadanie Stephena Kinga doczeka się ekranizacji

Nazwisko Stephena Kinga na filmowym plakacie musi działać cuda. Bo jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że należące do Brada Pitta studio Plan B zekranizuje "Jaunting" - niezbyt znane opowiadanie pisarza sprzed ponad 30 lat?

Kolejne opowiadanie Stephena Kinga doczeka się ekranizacji

"Jaunting" to opowiadanie, które po raz pierwszy zostało opublikowane w 1981 roku w magazynie Twilight Zone. Cztery lata później ukazało się w zbiorze "Szkieletowa załoga" (w polscy wydanym w roku 2000), z którego pochodzi także dużo bardziej znana "Mgła". Akcja "Jaunting" umieszczona jest w niedalekiej przyszłości, w której istnieje technologia pozwalająca ludzkości na teleportowanie się na ogromne odległości. Cały szkopuł tkwi w tym, że jauntingu - jak nazywana jest tu owa teleportacja - dokonać należy w trakcie snu, w przeciwnym wypadku doświadczenie to będzie miało bardzo przykre konsekwencje. Poniżej możecie obejrzeć amatorski, ale bardzo dobrze zrobiony film krótkometrażowy autorstwa Roba McClellanda na podstawie tego opowiadania.

Za produkcję "Jaunting" odpowiedzialni będą Andy i Barbara Muschietti, twórcy horroru "Mama" z 2013 roku. Andy ma zająć się reżyserią, Barbara - scenariuszem. W tym momencie nie wiadomo jeszcze kto znajdzie się w obsadzie filmu, ani kiedy będzie miał on swoją premierę.

Na podstawie prozy Stephena Kinga powstało już kilkadziesiąt filmów i seriali. A wkrótce pojawią się kolejne. W nadchodzących latach będziemy mogli obejrzeć adaptacje między innymi „Dallas ’63”, "Mrocznej Wieży", "Joyland" czy "Pana Mercedesa".