1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Powstaje film fabularny o Beksińskich - "Ostatnia rodzina"

Producenci "Carte Blanche" poinformowali o rozpoczęciu zdjęć do "Ostatniej rodziny", filmu fabularnego o Zdzisławie i Tomaszu Beksińskich. Nasuwa się tylko jedno pytanie - dlaczego dopiero teraz ktoś się za to zabrał?

Powstaje film fabularny o Beksińskich - Ostatnia rodzina

Widocznie potrzebny był jakiś wyraźny impuls, którym - jak mniemam - była rewelacyjna książka biograficzna autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Porter podwójny", która w sposób absolutnie doskonały opowiedziała światu o fascynujących życiorysach Zdzisława i Tomasza.

Fabuła filmu "Ostatnia rodzina" ma się skupić na warszawskim okresie życia Zdzisława Beksińskiego i jego trudnych relacjach z synem, Tomaszem. Akcja rozgrywać się będzie na przestrzeni 28 lat - od przeprowadzki z Sanoka w 1977 roku do Warszawy do tragicznej śmierci artysty w 2005 roku.

dawid ogrodnik

Oficjalnie nie wiadomo jeszcze kogo zobaczymy w obsadzie filmu. Stowarzyszenie Filmowców Polskich podaje, że najbliżej roli Tomasza Beksińskiego jest Dawid Ogrodnik ("Jesteś Bogiem", "Chce się żyć", "Ida"). Zdzisława miałby zagrać Andrzej Seweryn. SFP wymienia również Aleksandrę Konieczną i Andrzeja Chyrę.

"Ostatnia rodzina" wyreżyserowana zostanie przez Jana P. Matuszyńskiego, twórcy filmu dokumentalnego "Deep Love". Autorem scenariusza jest Robert Bolesto ("Hardkor Disko"), a nad poziomem artystycznym czuwa Leszek Dawid (reżyser "Jesteś Bogiem"). Premiera filmu zapowiedziana jest na rok 2016.