1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube
  4. Filmy

"Le Gouffre" - zobacz wspaniałą animację opowiadającą o tym, jak niemożliwe staje się możliwe

"Le Gouffre" to animacja kanadyjskiego studia Lightning Boy Studio, w którego skład wchodzą Carl Beauchemin, Thomas Chrétien i David Forest. Krótkometrażowy film powstał dzięki zbiórce na platformie crowdfundingowej Kickstarter, która z sukcesem zakończyła się w 2013 roku. Premiera "Le Gouffre" odbyła się w marcu 2014 roku i od tej pory animacja zdobyła sześć nagród, w tym za najlepszą animację na Harlem Int' Film Festival oraz na YoungCuts Film Festival w 2014 roku.

Le Gouffre - wspaniała animacja o przyjaźni i przekraczaniu granic

Le gouffre po polsku znaczy przepaść i to właśnie ona będzie głównym tematem tej opowieści. Animacja przedstawia historię dwóch podróżników, który docierają do skraju skały i nie mogę przedostać się dalej. Od drugiego brzegu dzieli ich ogromna czeluść, a w pobliżu nie znajduje się żaden most, po którym mogliby się przemieścić. Mężczyźni z pomocą miejscowych postanawiają temu zaradzić.

"Le Gouffre" to dziesięciominutowa opowieść o mocy przyjaźni, wspólnocie, odpowiedzialności za drugiego człowieka. Finał historii jest zaskakujący. Oprócz fabuły pozytywne wrażenie robi samo wykonanie animacji, zwłaszcza krajobrazy.

Krótkometrażowy film studia Lightning Boy Studio do Sieci trafił w lutym tego roku.