1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Premiera serialu na podstawie "Trafnego wyboru" J. K. Rowling już tuż-tuż

Ekranizacja pierwszej "powieści dla dorosłych" autorstwa Joanne K. Rowling, bestselleru "Trafny wybór", już za niespełna trzy tygodnie trafi do oferty HBO GO w postaci trzyodcinkowego miniserialu. Telewizyjna premiera zapowiedziana jest dopiero na maj.

Premiera serialu "Trafny wybór" już tuż-tuż

"Trafny wybór", który ukazał się drukiem w 2012 roku, jest pierwszą powieścią napisaną do Rowling po siedmioksięgu o przygodach Harry'ego Pottera i jego przyjaciół, skierowaną do dorosłych czytelników. Opowiadająca o losach mieszkańców małego miasteczka Pagford, które po śmierci urzędnika miejskiego Barry'ego Fairbrothera pogrąża się w chaosie, na jaw wychodzą głęboko skrywane tajemnice i najgorsze instynkty obywateli. Książka, będąca satyrą na na brytyjską klasę średnią i małomiasteczkową mentalność, rozeszła się w milionowych nakładach na całym świecie.

Mimo że spotkała się z w najlepszym razie umiarkowanych przyjęciem ze strony krytyków, recenzentów i czytelników, fakt, że doczeka się ekranizacji, był w zasadzie oczywisty od samego początku. Adaptacja "Trafnego wyboru" nie trafi jednak na ekrany kin, a na antenę HBO w formie miniserialu, składającego się z trzech odcinków. Całość już 9 marca trafi do usługi VOD HBO GO, a w ramówce stacji znajdzie się dopiero 2 maja.

Każdy odcinek trwać będzie około godziny. Serialowy "Trafny wybór" jest koprodukcją HBO i BBC. W jego obsadzie znaleźli się między innymi Julia McKenzie, Rory Kinnear, Monica Dolan i Richard Glover. Reżyserem jest Jonny Campbell, zaś scenariusz napisała Sarah Phelps.

trafny wybór

W grudniu BBC zamówiło także seriale na podstawie cyklu „Cormoran Strike”, który Rowling wydała pod pseudonimem Robert Galbraith. Tutaj możecie przeczytać więcej na ten temat.