1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Nowy "Obcy" potwierdzony!

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Zupełnie nieoczekiwanie ogłoszono właśnie, że powstanie nowy film o Obcym i wcale nie chodzi o sequel "Prometeusza". Najbardziej zaskakuje w tym wszystkim fakt, że reżyserem został Neill Blomkamp.

Nowy „Obcy” potwierdzony!

To właśnie Blomkamp na początku ubiegłego miesiąca udostępnił na swoim profilu na Instagramie kilka grafik i szkiców koncepcyjnych do bliżej niesprecyzowanego projektu o Obcym, nad którym pracował, przyznając jednocześnie, że porzuca go na rzecz innej działalności. Cóż, wygląda na to, że reżyserowi nie dane będzie skupić się na innej produkcji - przed kilkoma godzinami napisał na Instagramie, że to właśnie nowy "Obcy" będzie jego następnym filmem.

Neill Blomkamp odpowiedzialny był wcześniej za reżyserię między innymi "Elizjum" i dość głośnego "Dystryktu 9", w marcu swoją premierę będzie miał kolejny jego obraz, opowiadający o pierwszym androidzie zdolnym do samodzielnego myślenia i posiadającego ludzkie emocje - "Chappie", w którego obsadzie zobaczymy wokalistów Die Antwoord, Ninję i Yo-Landi, Hugh Jackmana oraz Sigourney Weaver.

obcy ellen ripley

Weaver, której sławę przyniosła rola Ellen Ripley w filmie "Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo" i jego kontynuacjach, miała - jak wynika z opublikowanych przez Blomkampa szkiców - wziąć udział także w tym projekcie. Na tę chwilę jednak nie wiadomo, czy do tego dojdzie. Nad pracami czuwać będzie - w roli producenta - Ridley Scott.