1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Zobacz "Joannę", film nominowany do Oscara. W Ninatece, za darmo

W tym roku Oscary są dla nas bardzo emocjonującym wydarzeniem. Polskie filmy mogą zdobyć aż trzy statuetki. Nominowane są trzy produkcje w trzech kategoriach: "Ida" (najlepszy film nieanglojęzyczny i najlepsze zdjęcia) oraz "Joanna" i "Nasza klątwa" (najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny). Już w najbliższą niedzielę, 22 lutego 2015 roku, w serwisie Ninateka będzie można bezpłatnie obejrzeć "Joannę", dokument Anety Kopacz.

Zobacz Joannę, film nominowany do Oscara. W Ninatece, za darmo

Film zostanie udostępniony w godzinach 19:00 - 22:00 na stronie Ninateki. Aby zobaczyć dokument trzeba będzie zalogować się w serwisie. Można tego dokonać pod tym adresem. Kilka godzin po możliwym seansie "Joanny", z 22 na 23 lutego 2015, a dokładnie o godzinie 1:30 naszego czasu odbędzie się gala, podczas której zostaną wręczone Oscary. Przekonamy się wtedy, czy to właśnie film Anety Kopacz zdobędzie statuetkę.

joanna

"Joanna" to krótkometrażowy film dokumentalny, poświęcony Joannie Sałydze, blogerce i autorce książki "Chustka", związanej z Fundacją Rak'n'Roll. Sałyga ponad dwa lata zmagała się z rakiem. W wyniku choroby zmarła 29 października 2012 roku. Jej blog prowadzony od 2010 roku cieszył się ogromną popularnością. Był miejscem, w którym ludzie szukali ukojenia i wiary, że życie z chorobą też może być piękne.