1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

"Fifty Shades of Bricks". LEGO cudownie trolluje "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

Premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów, "Pięćdziesiąt twarzy Greya", adaptacji bestsellera E.L. James już za tydzień, 13 lutego 2015 roku. Emocje związane z filmem podkręcały nie tylko zwiastuny, ale także teledyski utworów promujących ekranizację w reżyserii Sam Taylor-Johnson. Ostatnio zażartować z "Pięćdziesięciu twarzy Greya" postanowił SpongeBob, a teraz zrobiły to... klocki LEGO. 

Fifty Shades of Bricks, czyli LEGO lepsze niż Jamie Dornan

Zwiastun do "Fity Shades of Bricks", w którym wystąpiły klocki LEGO jest co prawda wierną adaptacją tego oryginalnego, ale nie sprawia to, że jest mniej zabawny. Choć brak w nim elementu zaskoczenia (może oprócz tytułu pojawiającego się na końcu), trailer bawi samym pomysłem umieszczenia w nich zabawek z dzieciństwa. Plastikowe klocki potrafią bardziej rozruszać i wywołać więcej emocji niż Jamie Dornan i Dakota Johnson w rolach głównych.

Twórcy filmów z klockami LEGO powinni rozważyć stworzenie własnej wersji powieści E. L. James. Nie obraziłabym się wcale, gdyby "Fifty Shades of Bricks" doczekało się czegoś więcej niż tylko trailera.