1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube
  4. Filmy

Zobacz, czy Facebook może być straszny. "Alexia" - krótkometrażowy horror Andrésa Borghi

Od wczoraj atakujemy was horrorami i jeszcze przez chwilę tak pozostanie. Zastanawialiście się kiedyś, co zwykle serwują nam horrory? Każdy straszny film tworzony jest właściwie w oparciu o klisze. Albo mamy nawiedzony dom i rodzinę, która z niewyjaśnionych powodów postanawia się do niego przeprowadzić, aby akurat tam zmieniać na lepsze swoje życie, albo sierociniec z przerażającymi duchami dzieci, albo grupę nastolatków, którzy, gdy jest najbardziej niebezpiecznie, postanawiają się rozdzielić w ciemnym lesie i na własną rękę szukać pomocy.

Facebook to największy horror? "Alexia", reż. Andrés Borghi

A co gdyby nieco złamać konwencję i spróbować straszyć... nową technologią? I nie chodzi tu o postapokaliptyczne wizje rodem z cyberpunkowego świata. Czy to, co nas teraz otacza, może być straszne? Czy portale społecznościowe mogą grać główną rolę w horrorze? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć twórcy filmu krótkometrażowego, "Alexia". I, co trzeba przyznać, wyszło im to całkiem nieźle.

Reżyserem filmu jest Andrés Borghi. Premiera horroru "Alexia" odbyła się na festiwalu Terrorificamente Cortos w październiku 2013 roku. W lutym tego roku obraz trafił do Sieci.