1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

W "Star Wars: The Force Awakens" zobaczymy pierwszego Szturmowca kobietę

Fantazja wielu fanów "Gwiezdnych wojen" w końcu się ziści. W "Star Wars: The Force Awakens" ujrzymy pierwszego w historii serii Szturmowca kobietę. Pewnie część purystów już zaczyna się pocić i nerwowo wstawać z foteli, ale to świetna informacja. Czarnoskórego "Szturmowca" (John Boyega) już mamy, czas na kobietę w białej zbroi.

W „Star Wars: The Force Awakens” zobaczymy pierwszego Szturmowca kobietę

Do tej pory żeński Szturmowiec pojawiał się tylko w snach geeków oraz na konwentach fanów "Gwiezdnych wojen". W Epizodzie VII będziemy jednak najprawdopodobniej mieli możliwość ujrzenia angielskiej aktorki - Amybeth Hargreaves - w roli żołnierza Imperium. Wiadomość pochodzi z wpisu na Twitterze brytyjskiego dziennikarza BBC Entertainment, Lizo Mzimby. Mzimba miał dotrzeć do bazy Spotlight UK - firmy zajmującej się castingami - w której widniało nazwisko Hargreaves, a obok niego nagłówek z rolą Stormtrooper.

Nagłówek i tytuł filmu ("Star Wars") został jednak usunięty, więc dziennikarz brytyjski już w drugim wpisie spekuluje, że Hargreaves może być dublerką Gwendoline Christie. Nazwisko znanej z "Gry o tron" aktorki już od dawna występowało obok tytułu najnowszych "Gwiezdnych wojen" J. J. Abramsa. Może więc się okazać, że to Christie zagra Szturmowca. Do tej pory nie zostały potwierdzone żadne szczegółowe informacje na temat roli Christie w "Star Wars: The Force Awakens". Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby obie panie zagrały Szturmowców. Dla zniecierpliwionych przypominam, że premiera filmu 18 grudnia 2015 roku.