1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Z planu: "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", reż. Anthony i Joe Russo (2014)

Z planu: „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, reż. Anthony i Joe Russo (2014)

Postprodukcyjna magia kina nigdy nie przestanie mnie zachwycać, dlatego też każdy materiał, jaki pojawia się na kanale ILMVisualFX na YouTube, wywołuje u mnie gęsią skórkę. Efekt jest jeszcze lepszy, gdy mamy do czynienia z produkcją Marvela.

Tym razem ILMVisualFX pokazali tworzenie efektów specjalnych do filmu "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". CGI jest nieodłącznym elementem współczesnego kina, a już na pewno produkcji o superbohaterach, ale i tak po obejrzeniu większości blockbusterów mam szeroko otwarte oczy i usta. Specjaliści z Industrial Light and Magic Visual Effects po raz kolejny pochwalili się swoim warsztatem. Na materiale poniżej widzimy kolejne warstwy efektów nakładane na obraz, w celu uzyskanie efektu końcowego, który widzieliśmy w kinach 26-go marca tego roku.

Industrial Light and Magic Visual Effects to wytwórnia należąca do Lucasfilm. W 1975 roku George Lucas założył ją na potrzeby produkcji "Gwiezdnych Wojen". Od tego czasu ILMVisualFX stworzyło efekty specjalne do wielu znanych filmów, m.in. "Kto wrobił królika Rogera?", "Pacific Rim", seria "Harry Potter", "W ciemności. Star Trek", a także będzie odpowiedzialne za wygląd nowych "Gwiezdnych Wojen" ("Star Wars: The Force Awakens"). Prace wytwórni można podziwiać na kanale YouTube. Jeżeli mało wam jeszcze zakulisowych materiałów dotyczących "Kapitana Ameryki: Zimowy żołnierz" możecie obejrzeć filmik poniżej.