REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

E-bookowy poradnik prezentowy, czyli jakie książki podarować na Święta? [+ KONKURS]

Święta Bożego Narodzenia już tuż-tuż. Na pewno zastanawiacie się, co podarować bliskim albo... co sami sprezentować sobie, a co, każdemu się należy. Z okazji okresu świątecznego, którego znakiem rozpoznawczym są prezenty, postanowiliśmy wraz z e-księgarnią Woblink przygotować propozycje doskonałych e-bookowych podarunków i konkurs, w którym te książki będziecie mogli zgarnąć i przypisać je do dowolnie wybranej półki, swojej bądź bliskiej osoby. Zobaczcie, co warto w tym roku sprezentować na Święta!

E-bookowy poradnik prezentowy, czyli jakie książki podarować na Święta? [+ KONKURS]
REKLAMA

Opcja nr 1: dla kryminalistów

REKLAMA
aaa top

Jeśli lubicie historie z dreszczykiem i wątkiem kryminalnym w tle ta propozycja jest dla was, jak znalazł. Dwa tomy opowiadające o tajemniczym Wayward Pines oraz coś dla fanów "True Detective", czyli "Galveston", którego autorem jest Nick Pizzolatto będą idealną rozrywką na Święta. Autor serii "Wayward Pines" nie kryje swojej inspiracji "Twin Peaks", co jest niewątpliwym atutem jego książek o małym, tytułowym, niebezpiecznym miasteczku. Bohaterem obu części, "Szumu" i "Buntu" jest Ethan Burke, który do Wayward Pines przybywa, by odkryć tajemnice związane ze zniknięciem dwóch funkcjonariuszy. W "Galveston" poznajemy Roya Cady'ego, wielkiego osiłka, dla którego żadnym problemem nie jest odzyskiwanie pieniędzy od niesłownych dłużników. Pewnego dnia Cady dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Wplątany w dziwny zbieg wydarzeń rozpoczyna ucieczkę, która zaważy na jego przyszłym życiu.

Przeczytaj recenzje: 

Opcja nr 2: na wesoło i z przymrużeniem oka

bbb top

Trzy różne książki, które dostarczą wam humoru. "Gdzie jesteś, Bernadette?" to satyra na współczesną rodzinę, "Czy jesteś psychopatą?" odpowie na wasze najbardziej wstydliwe pytanie, a "Pokolenie Ikea" ujmie was prawdą o was i waszym życiu płynącą z... czytników. Każda z tych książek to nieco inny humor i inny typ lektury, ale każda jest na swój sposób wyjątkowa. Co istotne, te trzy książki to lektury dzięki którym rzeczywiście można się odprężyć i takie, które sprawią, że roześmiejecie się głośno. "Czy jesteś psychopatą?" to brawurowa i dowcipna opowieść w stylu gonzo, o tym, że każdy z nas jest wariatem, świat Bernadette przeniesie nas do szalonego domu i zapewni niezwykłą przygodę, a "Pokolenie Ikea" pozbawi nas złudzeń w taki sposób, że zaraz Piotrowi C. to wybaczymy.

Przeczytaj recenzje:

Opcja nr 3: dla lubiących prawdziwe historie

ccc top

Książki o ludziach z krwi i kości, poznawanie tajemnic tych, którzy żyli kiedyś bądź są jeszcze na tym świecie jest niezwykle fascynujące. Tak jak fascynująca jest lektura publikacji "Beksińscy. Portret podwójny". Historia ojca-geniusza i syna, który nie potrafił być szczęśliwy wzrusza i przeraża jednocześnie. To opowieść o wielkim człowieku i wielkim smutku. Równie interesująca jest biografia Stephena Kinga, mistrza horroru. "Życie i czasy Stephena Kinga" to wspaniała lektura o chorym człowieku, którego życie pełne jest sukcesów. To pozycja kontrowersyjna, która odkryje przed nami niebezpieczne i trudne tajemnice pisarza. Z kolei "Moja walka" to wielotomowa, skandalizująca autobiografia norweskiego pisarza Karla Ove Knausgårda, imponująca przede wszystkim literackim kunsztem i wybitnym talentem do opisu codzienności. Bywa porównywana do "W poszukiwaniu straconego czasu" Marcela Prousta.

Przeczytaj recenzje:

Opcja nr 4: dla tych, co kochają tajemnice i przygodę

ddd top

To opcja dla wszystkich tych, którzy nie wyrośli z baśni, przygody i tajemniczych opowieści. Pierwszą propozycją będzie "Miniaturzystka", czyli opowieść, która przeniesie nas do XVII wieku. Główna bohaterka, osiemnastoletnia Nella Oortman przybywa do jednego z domów w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Przywitać tam ma ją jej nowo poślubiony mąż, kupiec Johannes Brandt. Zamiast niego drzwi otwiera jej jego siostra, nieprzyjazna Marin. Mąż nie będzie miał wiele czasu dla swojej żony, ale podaruje Nelli replikę domu, która wprowadzi ją w niebezpieczny i tajemniczy świat miniaturzysty. Zręczny mężczyzna odtworzy wnętrze domu z niebywałą precyzją, odsłaniając tajemnice mieszkańców. Skąd zna ich sekrety? Druga powieść to książka "Wszechświat kontra Alex Woods", która była porównywana do jednej z najgłośniejszych książek ostatniego stulecia, "Buszującego w zbożu". Książka Gavina Extence'a to zabawna i wzruszająca powieść. "Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury" to zbiór bardziej i mniej znanych baśni przedstawionych w nowej formie. W książce znajduje się 50 baśni autorstwa braci Grimm, które autor zbioru zaadaptował na swoje potrzeby, czasem zmieniając ich fabułę, np. pod względem chronologii. Ciekawa lektura opatrzona interesującym wstępem do tematyki tego gatunku epickiego.

Przeczytaj recenzje:

Opcja nr 5: dla szukających wzruszeń

eee top

Teraz coś dla tych, którzy lubią się wzruszyć alb czasem zapłakać. Trzy powieści, pełne refleksji i trudnych wydarzeń, które poruszą was do głębi: "Złodziejka książek", "Lawendowy pokój" i "Papugi z placu d'Arezzo". Pierwsza książka to historia II wojny światowej pisana z perspektywy... śmierci. Bohaterką jest młoda, dorastająca dziewczynka, która trafia do zastępczej, niemieckiej rodziny. Przeprowadzka i wojna na zawsze odcisną piętno na jej życiu, które będzie pełne niebezpieczeństw, miłości, przyjaźni i... książek. "Lawendowy pokój" opowiada o prowadzącym literacką aptekę Jeanie Perdu, gdzie pomaga dobrać swoim klientom książki, które mają pomóc uleczyć ich duchowy ból. Choć Jean świetnie zna się na ludziach i umie znaleźć dla nich ukojenie, nie radzi sobie z własną udręką. "Papugi z placu d'Arezzo" to najnowsza powieść Erica-Emmanuela Schmitta, w której pewnego dnia do mieszkańców placu Arezzo przychodzą tajemnicze wiadomości w żółtych kopertach, zawierające anonimowe wyznania miłosne. Dzięki nim budzą się nadzieje, namiętności i wzruszenia.

Przeczytaj recenzje:

Opcja nr 6: dla wszystkich, którzy wciąż mają w sercu Harry'ego Pottera

fff top

Przygody Harry'ego Pottera dobiegły już końca i choć J. K. Rowling nie zamierza na razie wracać do świata magii i czarodziejstwa, nie znaczy to wcale, że całkiem wycofała się z pisania. Od czasu wydania "Insygniów śmierci" ukazały się trzy jej książki: "Trafny wybór", "Wołanie kukułki" oraz "Jedwabnik". "Trafny wybór" to opowieść o miasteczku Pagford, którym wstrząsa śmierć członka Rady Gminy, Barry'ego Fairbrothera. Niewiele w owym wstrząsie jest jednak żałoby i refleksji, bowiem obywatele Pagford rzucają się sobie do gardeł, by przejąć schedę po zmarłym. Dwie kolejne książki Rowling napisała pod pseudonimem Robert Galbraith. Obie to kryminały, pierwsze części cyklu o prywatnym detektywie Cormoranie Strike'u. W "Wołaniu kukułki" Strike musi rozwiązać sprawę tajemniczej śmierci supermodelki Luli Landry, w "Jedwabniku" - zaginięcia pisarza Owena Quine'a.

Przeczytaj recenzje:

KONKURS

Wspólnie z Woblinkiem przygotowaliśmy dla was świąteczny konkurs! Powyżej możecie znaleźć sześć naszych propozycji na tematyczne pakiety prezentowe - waszym zadaniem będzie podzielić się z nami swoimi! Pakiet musi składać się z trzech e-booków, a każdy tytuł powinien być krótko opisany. Swoje pomysły zamieszczajcie w komentarzach pod tym tekstem. Nie zapomnijcie o temacie przewodnim - wysilcie kreatywność, to wcale nie muszą być książki z tego samego gatunku. Trzy najlepsze koncepty zostaną nagrodzone: zwycięzcy będą mogli nie tylko wybrać dowolny z opracowanych przez nas pakietów, ale także zadecydować czy trafi on na ich wirtualną półkę w e-księgarni Woblink, czy będzie prezentem dla kogoś bliskiego.

REKLAMA

Konkurs startuje dzisiaj, 16.12, o godzinie 18:00 i potrwa do niedzieli, 21.12, do 23:59. Laureatów ogłosimy dzień później, w poniedziałek. Wszystkich chcących wziąć udział w konkursie prosimy o wpisanie poprawnego adresu e-mail, ponieważ to za jego pośrednictwem będziemy się kontaktować ze zwycięzcami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA