1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Syfy wyprodukuje "Krypton" - prequel Supermana

Moda na superbohaterów trwa w najlepsze. Coraz więcej z nich dostaje swoje seriale i w zasadzie wszystkie z nich przyjmowane są bardzo entuzjastycznie. A skoro Batman dostał swój prequel w postaci "Gotham", to czemu Superman miałby być gorszy - pomyślał David S. Goyer i napisał scenariusz do "Krypton". 

Syfy wyprodukuje „Krypton” – prequel Supermana

Ów scenariusz został właśnie kupiony przez stację Syfy, odpowiedzialną za takie produkcje jak "Z Nation" czy "Helix", i postanowiło zrealizować na jego podstawie serial. Akcja "Krypton", jak być może się domyślacie, rozgrywać się będzie na planecie Krypton, a jego fabuła opowiadać ma o czasach sprzed pojawiania się Supermana. Ściślej mówiąc - o dziadku i pozostałych członkach rodziny Człowieka ze stali, którzy podejmują próbę zmiany rodzinnej planety, targanej wewnętrznymi konfliktami, na lepsze, by stworzyć godne miejsce dla narodzin przyszłego superbohatera.

man_of_steel_top krypton

David S. Goyer jest autorem scenariuszy m.in. do "Człowieka ze stali", trylogii "Blade'a" i serialu "Demony da Vinci". Nie wiadomo na razie czego konkretnie możemy spodziewać się po "Kryptonie". Syfy, kojarzone raczej z produkcjami klasy B, od jakiegoś czasu bombarduje nas coraz bardziej ambitnymi planami - jak choćby zapowiedziane kilka miesięcy temu "12 Małp" - i kto wie, być może "Krypton" okaże się być ciekawym, wysokobudżetowym tytułem. Pozostaje tylko pytanie, czy kogoś obchodzi historia dziadka Supermana.