1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Martin Scorsese i Mick Jagger producentami nowego serialu od HBO

Martin Scorsese i Mick Jagger producentami nowego serialu od HBO

Nie tak dawno temu pojawiła się informacja na temat serialu HBO "Cortes", którego producentami mają być Martin Scorsese i Benicio Del Toro. Kooperacja Scorsese z amerykańską stacją telewizyjną na tym jednak się nie skończy, bowiem właśnie ogłoszono, że wspólnie będą pracować nad kolejnym serialem, w czym pomoże im Mick Jagger. 

Nie posiadający jeszcze oficjalnej nazwy serial opowiadać ma o losach rockowej kapeli, która próbuje wrócić na szczyty list przebojów, choć ich muzyka powoli jest wypierana przez inne gatunki. Martin Scorsese i Mick Jagger będą jego producentami wykonawczymi, ponadto ten pierwszy wyreżyseruje odcinek pilotażowy. Za scenariusz odpowiedzialny będzie Terence Winter, autor skryptów m.in. do "Zakazanego imperium" oraz "Wilka z Wall Street".

Martin_Scorsese

W obsadzie znajdą się między innymi Bobby Cannavale (Gyp Rosetti z "Zakazanego imperium"), który wcieli się w postać Richiego Finestra, głównego bohatera, właściciela dużej wytwórni muzycznej, Olivia Wilde ("Wyścig") jako żona Richiego, Ray Romano w roli Zaka Yankovicha, partnera biznesowego Finestry, oraz Juno Temple, Andrew Clay, Ato Essandoh i syn Micka, James Jagger.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie serial zadebiutuje na antenie HBO. Prawdopodobnie będzie miało to miejsce w drugiej połowie 2015 roku.