1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

"Gra o Tron": zobacz pierwszy teaser piątego sezonu

HBO lubi wykorzystywać media społecznościowe do promocji serialu "Gra o Tron" i angażować społeczność fanów. Przed premierą poprzedniego, czwartego sezonu zamieszczano krótkie zajawki filmowe na Vine, tym razem, na kilka miesięcy przed emisją sezonu numer pięć, padło na Twittera. Na oficjalnym profilu "Gry o Tron" można znaleźć pierwszy teaser oraz adres tajemniczej strony internetowej. 

„Gra o Tron”: zobacz pierwszy teaser piątego sezonu

— Game Of Thrones (@GameOfThrones) listopad 25, 2014

W teaserze ujrzeć możemy niepokojącą wizję Aryi Stark, w której przeszłość drugiej córki Eddarda i Catelyn prowadzi ją do bram Domu Czerni i Bieli w Braavos. Ci, którzy znają treść "Uczty dla Wron" i późniejszych książek z sagi "Pieśni Lodu i Ognia" Martina, doskonale wiedzą co to za miejsce i jak zmieni ono młodą Starkównę. Pozostali niech lepiej unikają spoilerów, bo prawdopodobnie będzie to jedno z najbardziej zaskakujących wydarzeń w piątym sezonie "Gry o Tron". W tle teasera słychać także głos Melisandre.

gra o tron all men must die

W zamieszczonej na Twitterze wiadomości podany jest także adres strony internetowej: ThreeEyedRaven.com, na której możemy się zapisać, by w przyszłości otrzymać "wizje". HBO odmówiło komentarza na temat ich potencjalnej zawartości, niemniej najpewniej będą to kolejne teasery lub wyczekiwany od dłuższego czasu pełny zwiastun.