1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Powieść graficzna "Prosto z piekła" Alana Moore'a doczeka się serialowej adaptacji

Powieść graficzna „Prosto z piekła” Alana Moore’a doczeka się serialowej adaptacji

Seriali na podstawie komiksów nigdy za dużo. Najwyraźniej ta maksyma przyświeca działaniom stacji FX, która chce wyprodukować serial na podstawie "Prosto z piekła" ("From Hell"), komiksu (dokładnie to powieści graficznej) autorstwa Alana Moore'a (scenariusz) i Eddiego Campbella (grafika).

"Prosto z piekła" doczekało się adaptacji filmowej pt. "Z piekła rodem" w 2001 roku z Johnnym Deppem w roli inspektora Abberline'a. Fabuła filmu jak i powieści graficznej skupia się zabójstwach Kuby Rozpruwacza (szalejącego w Londynie w 1888 roku), jednego z najlepiej znanych seryjnych morderców w historii. Niestety "Z piekła rodem" było średnią próbą przeniesienia dzieła Moore'a na ekrany, dlatego też producent filmu Don Murphy (wraz z FX) zdecydował się na wskrzeszenie marki, tyle że tym razem na małym ekranie.

Podobno (według serwisu Deadline) Murphy od początku uważał, że najlepszym miejscem dla "Prosto z piekła" była telewizja. I trudno się z nim nie zgodzić. Prawie 600 stronicowa powieść graficzna jest świetnym materiałem na miniserial. Za scenariusz do serialowego "Prosto z piekła" ma być odpowiedzialny David Arata ("Ludzkie dzieci").