1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Niemcy pozazdrościli Duńczykom. Będzie film "Playmobil"

Niemcy pozazdrościli Duńczykom. Będzie film „Playmobil”

Nie trzeba być geniuszem, żeby zauważyć, że ludzie od Playmobil pozazdrościli sukcesu Lego. Niemiecka linia zabawek - trochę mniej znana od duńskich klocków - też dostanie własny film animowany. Trudno się dziwić, skoro "The Lego Movie" okazało się hitem, zbierało świetne recenzje, a teraz Lego i Warner Bros odcinają od tego kupony i szykują kolejne dwa filmy.

Nie wiadomo o czym miałby być film "Playmobil", ale to w zasadzie nie ma znaczenia. O "The Lego Movie" też na początku nie było wiele wiadomo, ale niesamowity świat klocków dawał tyle możliwości, że scenarzyści (Phil Lord, Christopher Miller) mogli wykazać się ogromną pomysłowością. W przypadku Lego ta sztuka udała się świetnie, ale jeśli chodzić ma o Playmobil nie byłbym całkowicie pewien tak dużego sukcesu.

Nad filmem mają pracować francuskie wytwórnie ON Entertainment, Pathe i Wild Bunch ("The Little Prince") z budżetem 80 mln dolarów. Za projekt miałby być odpowiedzialny Bob Persichetti ("Potwory kontra Obcy", "Kot w butach", "Shrek 2") z Dreamworks. Oczywiście Playmobil to trochę inny rodzaj zabawek (mniej kreatywny?) niż  Lego, ale skoro tak doświadczony człowiek, jak Persichetti bierze udział w projekcie, to można oczekiwać po nim równe dobrego dzieła co "The Lego Movie". 30 różnych "światów" Playmobil daje ku temu okazję.