1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Jonathan Nolan pracuje nad serialową adaptacją "Fundacji" Asimova?

Jonathan Nolan pracuje nad serialową adaptacją „Fundacji” Asimova?

Jonathan Nolan, brat Christophera i autor scenariuszy między innymi do "Memento" i "Prestiżu", w wywiadzie udzielonym IndieWire wyznał, że uwielbia cykl "Fundacja" i chciałby przybliżyć go szerszej publiczności. Niektóre zachodnie media doszukują się w jego słowach potwierdzenia krążących od jakiegoś czasu plotek i zapowiedzi serialu opartego o dzieło Issaca Asimova.

Ani agent Nolana, ani stacja HBO, która rzekomo miałby ów serial wyprodukować, nie potwierdziły dotychczas tych rewelacji. Scenarzysta realizuje obecnie dla HBO serial "Westworld", w którym w jedną z głównych ról wcieli się sir Anthony Hopkins, wiadomo jednak, że przy okazji pracuje nad innym projektem. Czy jest nim adaptacja "Fundacji"? Byłaby to rewelacyjna wiadomość dla wszystkich fanów science-fiction, ale bez oficjalnych informacji na ten temat, w dalszym ciągu nie możemy być tego pewni.

fundacja nolan

Cykl "Fundacja" składa się z siedmiu tomów, wydanych w latach 1951-1993. Motywem przewodnim serii jest przedstawienie w konwencji S-F wielkich procesów historycznych oraz takich zjawisk, jak władza, manipulacja ludźmi oraz historią. "Fundacja" to najsłynniejsze dzieło Asimova, uważanego za jednego z najważniejszych pisarzy fantastyki naukowej.