1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Syn George'a Romero chce stworzyć prequel "Nocy żywych trupów"

Syn George’a Romero chce stworzyć prequel „Nocy żywych trupów”

"Nocą żywych trupów" George Romero stworzył potężne fundamenty gatunku zombie i wykreował obraz, który na stałe zakorzenił się w popkulturze. Teraz jego syn zamierza nakręcić "Origins", czyli prequel tego kultowego filmu. W tym celu rozpoczął kampanię crowdfundingową za pośrednictwem portalu Indiegogo

"Origins" ma na nowo zdefiniować gatunek, któremu obecny kształt nadał George Romero. Akcja filmu będzie umiejscowiona w latach 60, na krótko przed wydarzeniami przedstawionymi w "Nocy żywych trupów" i opowiadać o tym, jak to wszystko się zaczęło, czyli innymi słowy - jak doszło do powstania zombie. Głównym bohaterem jest doktor Ryan Cartwright, znakomity naukowiec, oddany pracy nad uratowaniem gatunku ludzkiego w przypadku wcielenia w życie doktryny wojskowej zwanej Mutual Assured Destruction (Wzajemne Zagwarantowane Zniszczenie). W wyniku swoich badań, tworzy jednak coś, co w rękach nieodpowiednich osób może być bronią ostateczną, zdolną zniszczyć całą ludzkość.

noc zywych trupow 2

Cameron Romero obiecuje, że w swoim filmie z szacunkiem potraktuje nie tylko dokonania swojego ojca, ale także kontynuatorów jego dorobku. "Origins" ma być utrzymane w tonie staromodnego obrazu grozy, bez nadmiernego epatowania brutalnością, by zaszokować widzów i łamać kolejne bariery. Zdaniem reżysera, to właśnie niepowtarzana atmosfera horroru i poczucie nieuchronności klęski w obliczu apokalipsy zombie, były tym, co wpłynęło na tak dobry i symptomatyczny odbiór "Nocy żywych trupów" i kolejnych części.

zombie z-nation

Celem zbiórki jest zdobycie 150 tys. dolarów. Pieniądze te będą przeznaczone między innymi na casting i wstępną produkcję filmu. Posłużą także do tego, by pokazać potencjalnym inwestorom zainteresowanie projektem. Kampania na Indiegogo tylko częściowo pokryje koszty powstania "Origins", resztę mają dołożyć sponsorzy.

W zamian za wsparcie, oferowane są atrakcyjne nagrody. Poza satysfakcją, że dołożyliśmy swoją cegłówkę do tego dzieła, można otrzymać także pudełko śniadaniowe, podwójną wejściówkę na premierę "Origins" albo... podpisaną, gumową rękę i nogę zombie. W przypadku wyższych wpłat, jest również możliwość zostania asystentem Camerona Romero na jeden dzień, albo wystąpienia przed kamerą w roli ofiary żywych trupów.

noc zywych trupow

Uwielbiam wszystko, co związane jest z zombie i bardzo lubię, kiedy twórcy podejmują trud wyjaśnienia tego, jak doszło do apokalipsy. Czy film pokazujący "jak to wszystko się zaczęło", odwołujący się do absolutnej klasyki i w dodatku zrealizowany przez syna George'a Romero może się nie udać? Może, ale trudno nie być dobrej myśli. Tym bardziej, że jak pisze Cameron - "to nie ma być po prostu kolejny film o zombie, tylko moja odpowiedź na filmy o zombie". Które, nie da się nie zauważyć, w ostatnich latach potwornie się spauperyzowały. Liczę na nową-starą jakość. Do dzieła, Romero!