1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Już dziś "Gniew" Zygmunta Miłoszewskiego w formacie na czytniki. Ktoś jeszcze zastanawia się czy czytać e-booki?

Już dziś „Gniew” Zygmunta Miłoszewskiego w formacie na czytniki. Ktoś jeszcze zastanawia się czy czytać e-booki?

Ostatnio Woblink.com dzięki premierze "Jedwabnika" Roberta Galbraitha (pseudonim J. K. Rowling) sprawił, że cyfrowi czytelnicy poczuli się dopieszczeni. Dziś czyni to jedno z najgorętszych nazwisk w Polsce, w świecie pisarskim, Zygmunt Miłoszewski, wraz z wydawnictwem W.A.B., które wydaje ostatnią część trylogii o prokuratorze Szackim, "Gniew". Przed oficjalną, drukowaną premierą, o której jakiś czas temu na Facebooku pisał autor (miał to być 22 października, choć na stronie empik.com możemy znowu obserwować zmianę daty - teraz jest to 8 października) e-book "Gniewu" trafia do e-księgarni.

gniew miloszewski

"Gniew" to ostatnia, bardzo wyczekiwana, część trylogii o Teodorze Szackim. Dwie pierwsze, "Uwikłanie" i "Ziarno prawdy" spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno w Polsce i zagranicą. Obie książki zostały wyróżnione Nagroda Wielkiego Kalibru da najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej ("Uwikłanie" w 2007 roku, a "Ziarno prawdy" w roku 2012). Ponadto "Uwikłanie" w 2014 roku zostało nominowane do trzech nagród przyznawanych we Francji, m. in. Prix du Polar Européen.

– Nie jesteś zły, jesteś bardzo dobrym człowiekiem, wiesz? Naprawdę. Tylko jesteś… – Helena Szacka zawiesiła głos, szukając właściwego określenia. – … jakby to powiedzieć, nie poirytowany i nie agresywny. O, wiem, gniewny. Może to kwestia zawodu, ale gdybym miała wybrać jedną cechę, która identyfikuje mojego ojca, to powiedziałabym, że jest to gniew.

(fragment powieści)

Trzecia powieść, opowiadająca o losach prokuratora Teodora Szackiego ma mówić o najtrudniejszej i ostatniej sprawie naszego bohatera. W listopadzie 2013 roku Szacki zostaje wezwany do starego bunkra, który znajduje się gdzieś koło poniemieckiego szpitala. Znajduje tam oczywiście trupa, a konkretnie szkielet sprzed kilkudziesięciu lat. Pozornie prosta i szybka do zamknięcia sprawa okaże się początkiem  trudnych wydarzeń. Jakich tym razem emocji nam dostarczy Szacki i Miłoszewski? Możemy przekonać się już dziś!

Ebook "Gniewu" w Empiku - MOBI, ePUB.