1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Malcolm Young odchodzi z AC/DC

Malcolm Young odchodzi z AC/DC

Siedemnasty album studyjny grupy AC/DC, zatytułowany "Rock or Bust", trafi do sprzedaży już na początku grudnia. Ani na nim, ani prawdopodobnie na żadnym następnym, nie usłyszymy już Malcolma Younga, który rozstał się z zespołem. 

Przyczyną odejścia jest trwający od dłuższego czasu zły stan zdrowia Younga, który nie pozwala mu aktywnie uczestniczyć w życiu zespołu. Już kilka miesięcy temu AC/DC ogłosiło, że gitarzysta zmuszony jest odpocząć od koncertów i poddać się leczeniu. Teraz już oficjalnie wiadomo, że to koniec jego fantastycznej kariery muzycznej.

Grudniowa premiera będzie więc precedensowa - "Rock or Bust" to pierwsza płyta w 41-letniej historii AC/DC, na której nie usłyszymy legendarnego Malcolma Younga, jednego z założycieli tej grupy. Zastąpi go jego bratanek, Stevie Young.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, problemy zdrowotne i odejście Malcolma nie oznaczają rozpadu zespołu. AC/DC wciąż będzie nagrywać płyty i koncertować. Premierowy singiel z nowego albumu - "Play Ball" - ukaże się 27 września.