1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Coldplay naprawia swój błąd? "Ghost Stories" trafia do serwisów streamingowych

Coldplay naprawia swój błąd? „Ghost Stories” trafia do serwisów streamingowych

Premiera najnowszego albumu grupy Coldplay, "Ghost Stories", miała miejsce 16 maja 2014 roku. Poza tradycyjną dystrybucją krążka, wszystkie utwory mogliśmy znaleźć na iTunes. Nie był to pierwszy raz, kiedy płyta, często nawet przed oficjalną premierą jest dostępna dla użytkowników Apple. Podobnie było z La Roux, The Kooks, chybioną czy nie niespodziankę zrobili nam U2. Dopiero wczoraj wieczorem płyta "Ghost Stories" trafiła do serwisów streamingowych i mogą się nią cieszyć wszyscy użytkownicy Spotify, Deezera i WiMPa.

Cóż, można powiedzieć, że lepiej późno, niż wcale. Jednak częste opóźnienia i długa (albo wieczna) nieobecność niektórych ważnych płyt czy wykonawców w serwisach streamingowych przygnębia. Przy okazji premiery "Ghost Stories" pisał o tym Piotr Barycki, konkludując:

Oczywiście nie jest to problem użytkowników. To problem tylko i wyłącznie serwisów streamingowych, z którymi jednak będą musiały sobie poradzić jak najszybciej. W przeciwnym przypadku ich rozwój – przynajmniej jeśli chodzi o prawdziwy rozwój, a nie tylko egzystencję – może być poważnie wyhamowany.

Miejmy nadzieję, że dzięki naprawieniu tego błędu użytkownicy przymkną oko na wszelkie niedogodności. Ja na razie przymykam. I trzymam kciuki, żeby zwykle było szybciej, wszak o to chyba chodzi w cyfrowej rozrywce.

Recenzję "Ghost Stories" zespołu Coldplay możecie przeczytać TUTAJ.