1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Brad Pitt znów zabija nazistów, ale już bez żartów - zobaczcie zwiastun Fury

Brad Pitt znów zabija nazistów, ale już bez żartów – zobaczcie zwiastun Fury

Dawno już nie pojawiła się na horyzoncie produkcja z Hollywood, która tematyką wiązałaby się II Wojną Światową, a przynajmniej taka na serio. David Ayer (reżyser i scenarzysta) stworzył więc dzieło, które tę lukę mogłoby zapełnić – "Fury". Zwiastun filmu dopiero co wyciekł do Sieci i jak na razie, ja jestem kupiony.

fury 2014 brad pitt

Fabuła skupia się na pięciu amerykańskich żołnierzach, którzy w małej liczbie i słabo uzbrojeni musza przedostać się przez linie (nazistowskiego) wroga. Wardaddy (Brad Pitt) – dowodzący załogą czołgu "Fury" – oprócz kłopotów na froncie, musi zmierzyć z jeszcze jednym problemem, świeżo upieczonym rekrutem Normanem Ellisonem (Logan Lerman), który dołączył do drużyny.

Historia osadzona w latach 1939-1945 zawsze będzie przyciągać, jeżeli w obsadzie pojawiają się znane nazwiska, to sukces wydaje się murowany. Amerykanie kochają takie kino, więc wcale nie zdziwiłbym się, gdyby pojawił się także Oscar. Szkoda tylko, że akcja w zwiastunie jest strasznie chaotyczna, a póki co wydaje się, że więcej ujrzymy filozoficznych dialogów niż ostrej walki na niemieckim froncie. Liczę jednak na to, że kolejne zwiastuny pokażą coś więcej.

W pozostałych rolach zobaczymy także Michaela Pena, Shia LaBeouf i Jona Bernthala. Film trafi na ekrany kin 23 października 2014 roku.