1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Tommy Wiseau wraca… w skórze Jamesa Franco i filmie o The Room

Kultowość "The Room” – najgorszego filmu  wszech czasów – rośnie nieprzerwanie od 2003 roku. Nic dziwnego zatem, że w końcu ktoś postanowił zrobić coś z tym faktem i pokazać reszcie ludzkości (która jakimś cudem "The Room” nie widziała) na czym polega fenomen filmu, a także jego twórcy, tj. Tommy’ego Wiseau. Tą odważną osobą jest James Franco, który wraz Sethem Rogenem oraz Evanem Goldbergiem stworzy filmową adaptację książki - „The Disaster Artist”.

Tommy Wiseau wraca… w skórze Jamesa Franco i filmie o The Room

„The Disaster Artist” jest z kolei dziełem Grega Sestero, który wcielił się w postać Marka w „The Room”. Sestero postanowił podzielić się ze światem informacjami na temat powstania "The Room” oraz swojej znajomości ze słynnym reżyserem Wiseau. Jak widać, wśród rzeszy fanów Wiseau, są Rogen i Franco, którzy nakręcą film o filmie. I nie jest to żadna mrzonka, ponieważ wytwórnia Rogena (Point Grey Pictures) już wykupiła prawa do „The Disaster Artist”.

Te informacje w zasadzie wiszą już w Sieci od dłuższego czasu, tak samo jak wieść, że Franco wyreżyseruje film o "The Room”. Wczoraj natomiast Rogen, podczas wywiadu w programie radiowym Opie & Anthony, ogłosił, że najprawdopodobniej James Franco - oprócz zajęcia stołka reżyserskiego - wcieli się w mistrza Wiseau. Jeżeli jednak myślicie, że „The Disaster Artist” jest kiepskim żartem, to grubo się mylicie. Ten film jest na serio, serio.

Dla przypomnienia kultowego dzieła, jakim niewątpliwie jest "The Room”, powyżej znajdziecie najlepsze cytaty Tommy’ego Wiseau w roli Johnny’ego. Trochę świeższe materiały z Wiseau znajdziecie natomiast na YouTube, na kanale Machinima, gdzie reżyser… gra w gry oraz w programie internetowym TommyExplainsItAll.