REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Nowy BookRage - klasyka polskiej SF

Mam złą wiadomość. Znowu trzeba trochę odchudzić portfel. Wystartował najnowszy BookRage, w którym do wyjęcia jest osiem e-booków, klasyki polskiego science-fiction. Cenę za tę paczkę książek jak zwykle ustalacie sami. 

23.04.2014
17:57
Nowy BookRage – klasyka polskiej SF
REKLAMA

Nieustannie zyskujące na popularności "bundle" to chyba najlepsza metoda płatności dla klienta i jedna z najbardziej ryzykowna dla organizatora. To my decydujemy ile chcemy zapłacić za dany towar. Wyceniasz paczkę na złotówkę? Twoje prawo. Okazuje się jednak, że całkiem sporo osób korzystających z tych specyficznych promocji wpłaca wielokrotnie więcej - i to wciąż jest dla nich opłacalne, bo te same produkty w zwykłym sklepie i tak kosztowałby drożej.

REKLAMA

Nowy BookRage rozpoczął się wczoraj i już sprzedano około 600 pakietów. Na ten moment łączna suma wpłat wynosi mniej więcej 13 tysięcy, co przekłada się na średnią wpłatę w wysokości 22 złotych. Co znajdziemy w środku książkowej paczki?

  • Marek Oramus - Senni zwycięzcy - Jest XXV wiek: wielkie grupy ludzi przeznacza się na zatracenie tylko po to, by inni, stojący wyżej pod względem technologicznym, mogli nasycić się ich tragedią. Przedstawiona w powieści wizja zamkniętego, zmanipulowanego społeczeństwa odpowiada w wielu szczegółach polskiej rzeczywistości epoki komunizmu. Książka, zaliczona do nurtu fantastyki socjologicznej, dziś odnosi się do pokrewnych zjawisk: podatności społeczeństwa na sterowanie przez władzę i kreowanie rzeczywistości przez telewizję.
  • Krzysztof Boruń - Małe zielone ludziki - Powieść na pograniczu political i science fiction, opowiada o dziwnych i niezwykłych wydarzeniach towarzyszących pojawieniu się na terenie jednego z afrykańskich państw "terytorium zakazanego". Czy jest to efekt działalności tajemniczej organizacji terrorystycznej, czy też pojawili się tam przybysze z kosmosu – tego należy się dowiedzieć.
  • Andrzej Zimniak - Klatka pełna aniołów - Swego Enkela, włóczykija i zawadiakę, zalicza Andrzej Zimniak do rasy brudnych aniołów. Męski a zarazem niedojrzały, barwny pozer nigdy nie tracący poczucia misji, cnotliwy rozpustnik i awanturnik, lecz także filozof okazuje się Enkiel bliskim krewnym bohaterów z mitologicznego panteonu. Jak chandlerowski Marlowe i rycerze Okrągłego Stołu, jak Batman i Robin Hood. Lecz nawet na tak zacnym tle pozostaje Enkel postacią unikatową, został bowiem wybrany jako najgorszy i zarazem najlepszy. Poza tym posiadł SEKRET!
  • Jerzy Żuławski - Na srebrnym globie - Pierwsza część "Trylogii księżycowej". Kosmonauci wśród ciągłych niebezpieczeństw przedzierają się przez pozbawioną tlenu księżycową pustynię, by w końcu po drugiej stronie srebrnego globu odnaleźć rozległy obszar porośnięty roślinnością i nadający się do życia.
  • Jerzy Żuławski - Zwycięzca - Druga część "Trylogii księżycowej". Opisuje ona dalszą historię potomków kosmonautów, którzy rozmnożyli się i zasiedlili Księżyc. Niestety popadli w konflikt z księżycowymi tubylcami, Szernami, którzy podbili ich. Kiedy na Księżycu pojawia się ziemski kosmonauta, Marek, ludzie biorą go za Mesjasza-Zwycięzcę, który poprowadzi ich do walki z Szernami. Marek, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki i pomaga mieszkańcom Księżyca w walce z wrogiem.
  • Jerzy Żuławski - Stara Ziemia - Ostatnia część "Trylogii księżycowej", w której na ojczystą planetę po wielu stuleciach trafiają dwaj Księżyczanie. Tymczasem na Ziemi grupa intelektualistów pragnie przejąć władzę, wykorzystując niezadowolenie robotników, którymi gardzi. Istotną funkcję pełni w powieści cudowny wynalazek — przyrząd unicestwiający materię, skonstruowany przez genialnego naukowca Jacka.
REKLAMA

Jeśli wpłacimy więcej niż wynosi aktualna średnia wpłata (22 złote), otrzymamy dodatkowo:

  • Maciej Parowski - Twarzą ku ziemi -  Powieściowy debiut Parowskiego. Rozgrywająca się w XXI-wiecznej „elektronicznej dżungli” opowieść o wyniesieniu i upadku głównego bohatera daje obraz życia społeczeństwa sterowanego przez skorumpowaną elitę władzy. Książka jest skrzyżowaniem klasycznej science-fiction, antyutopii, przypowiastki moralnej i barwnej powieści sensacyjnej. Wydanie uzupełnione o potrójne posłowie, w którym autor patrzy na swoją książkę z perspektywy dziesięciu i dwudziestu lat, a także podsumowuje nurt socjologiczny w polskiej fantastyce naukowej w eseju „Kilkunastu Hamletów”.
  • Krzysztof Boruń - Jasnowidzenia inżyniera Szarka - Powieść opisuje perypetie inżyniera Adama Szarka, który na skutek dziwnego wypadku w elektrowni nagle zaczyna doznawać tajemniczych wizji przyszłości. Czy stoją za tym duchy, kosmici, anioły, czy też inne zjawiska paranormalne?
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA