1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

LGBT Film Festival na Kinoplex.pl

LGBT Film Festival na Kinoplex.pl

W tym roku w dniach od 4 do 10 kwietnia 2014 roku odbyła się piąta edycja LGBT Film Festival. Z tej okazji na Kinoplex.pl od 11 do 17 kwietnia możemy oglądać online filmy z tegorocznego wydarzenia, a także z lat poprzednich. LGBT Film Festival to impreza filmowa będąca na światowej liście największych i najbardziej znaczących festiwali LBGT, czyli środkowsika lesbian, bisexual, gay, transgender. 

Od 4. edycji LGBT Film Festiwal oprócz filmów fabularnych i dokumentalnych, można brać udział także w Bloku Filmów Krótkometrażowych. Festiwal co roku gości w kinach studyjnych w dużych miastach Polski, np. w Katowicach, Warszawie czy Poznaniu. Na stronie Kinoplex.pl do dyspozycji widzów dostępnych jest 13 filmów, traktujących o problemach osób homoseksualnych, próbujących zrozumieć siebie, znaleźć własną tożsamość. Kino LGBT należy raczej do undergroundu, tym bardziej godna polecenia wydaje się propozycja serwisu VOD.

LGBT film festival

Większość tytułów za pewne niewiele powie osobom, nie śledzącym kultury LGBT. Wszystkie produkcje, które dostępne są na platformie, np. "Maximo Oliveros rozkwita", "Od początku do końca" czy "Nie wiem dlaczego" to obrazy kontrowersyjne i przełamujące tematy tabu. Znajdziemy tu historię o dorastającym chłopcu, który zakochuje się w mężczyźnie czy miłość dojrzałych kobiet. Filmy pochodzą z różnych stron świata i pokazują unikalne, głęboko zakorzenione w kulturze historie.

Macie jeszcze 6 dni na włączenie LGBT Film Festival. 6 dni na otwartość.