REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Gry

Teraz wiemy na pewno – Project CARS skorzysta z rozszerzonej rzeczywistości Project Morpheusa

DriveClub przeznaczony dla PlayStation 4 nie ma lekko. Najpierw tytuł studia Evolution miał pojawić się równocześnie z premierą konsoli. Potem mówiono o marcu 2014 roku. Teraz nie wiadomo, czy studio w ogóle wyda swój produkt, natomiast cały blask właśnie skradła temu tytułowi inna gra wyścigowa – Project CARS.

Teraz wiemy na pewno – Project CARS skorzysta z rozszerzonej rzeczywistości Project Morpheusa
REKLAMA
REKLAMA

Jak poinformował dzisiaj na oficjalnym profilu Steam tej gry przedstawiciel studia Slightly Mad Studios, Project Cars będzie działało z hełmem rozszerzonej rzeczywistości od Sony – Morpheusem. Twórcy od zawsze poszukiwali możliwości, aby uatrakcyjnić graczowi doznania płynące z jego obcowania na wirtualnym torze. Aby wprowadzić jakiś innowacyjny element między odbiorcą, kanapą i telewizorem, producenci od dłuższego czasu byli zainteresowani nowym urządzeniem dla PlayStation 4.

project morpheus

Co Morpheus może właściwie dać Project CARS? Jak pisze pracownik Slightly Mad Studios, niespotykaną nigdy wcześniej perspektywę! Całkowicie odcinający od rzeczywistości hełm VR pozwoli na wczucie się w kierowcę wyścigowego w niespotykany nigdy wcześniej sposób. Twórcy chcą jak najdokładniej odwzorować doświadczenia osoby siedzącej w potężnej maszynie, korzystając z widoku z wnętrza pojazdu. Jak wiadomo już teraz, projekty pokroju Oculus Rift oraz Project Morpheus doskonale się do tego nadają.

Dzięki hełmowi VR oraz kamerze PlayStation gracz będzie mógł rozejrzeć się po całej kabinie. Spojrzenie na kierownicę, pedały gazu i hamulca czy szybki rzut okiem na boczną szybę, jadąc z oponentem łeb w łeb na kilkadziesiąt metrów przed końcową linią mety – mniam. Dzięki PlayStation Camera gra będzie nieustannie śledzić położenie głowy gracza, natomiast Morpheus zajmie się całą resztą.

project cars 1

Twórcy z Slightly Mad Studios obiecują, że kiedy po raz pierwszy zobaczymy Project CARS w połączeniu z hełmem Sony, efekt nas powali. Czekam z niecierpliwością, lecz interesuje mnie również coś innego. Chodzi o losy studia Evolution, odpowiedzialnego za ekskluzywną grę DriveClub dla PlayStation 4. Nie tak dawno temu Sony dokonało zwolnień w tej grupie twórców, natomiast dzisiaj mogliśmy przeczytać, że główny producent gry odszedł ze studia, zakładając własną, niezależną firmę zajmującą się produkcją gier.

REKLAMA

Wcześniej plotkowało się z kolei, że kolejne przesunięcia premiery gry mają związek właśnie z wykorzystaniem hełmu Morpheus. Dzisiaj wiadomo, że to Project CARS jest tytułem wyścigowym, który skorzysta z dobrodziejstw rozszerzonej rzeczywistości, zostawiając DriveClub na lodzie. Czy to początek końca ekskluzywnej produkcji, która ostatecznie nigdy nie nadjedzie? Byłaby to wielka szkoda. W DriveClub miałem okazję zagrać kilkukrotnie i za każdym razem bawiłem się doskonale.

project cars 2
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA