REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube
  4. Muzyka

20 lat od "Definitely Maybe" - zobacz dokument o Oasis

Nieco starsi z Was mogą jeszcze pamiętać Oasis - grupę, która czasy swojej świetności zaliczyła w latach '90-tych. Niegdyś konkurujący z Blur, nazywany również "nowymi Beatlesami" zespół (członkowie grupy nigdy nie wypierali się tych skojarzeń, aktywnie je nawet prowokując poprzez ubiór, czy wplatanie w swoje utwory progresji akordów żywcem zaczerpniętych od legendarnej grupy z Liverpoolu) możemy teraz obejrzeć w Sieci, w archiwalnym materiale.

20 lat od "Definitely Maybe" - zobacz dokument o Oasis
REKLAMA

Materiał ten związany jest z - celebrowanym w tym roku - 20-leciem płyty Definitely Maybe, debiutanckiego albumu Oasis. Został on wydany w sierpniu 1994 roku, i powszechnie uznawany jest zarówno za britpopowego, jak i rockowego, klasyka. Z płyty pochodzą takie single, jak Supersonic, Shakermaker, Live Forever, czy Cigarettes & Alcohol. Samo Oasis zaś, dzięki Definitely Maybe, zostało wywindowane do statusu jednej z najważniejszych - przez dobrych kilka lat - grupy rockowej na świecie. W dużej mierze stało się to za sprawką ich muzyki - nieco sarkastycznej, ale mimo wszystko zdecydowanie żywszej i bardziej pozytywnej, niż poprzedzający britpopową falę, amerykański grunge - depresyjny, defetystyczny, mroczny.

W związku z 20-leciem płyty, Definitely Maybe zostanie wydane ponownie. Płyta zostanie uzupełniona o wersje demo, odrzuty, czy nigdy wcześniej niepublikowane utwory, które powstały podczas sesji nagraniowej do albumu. Wznowiony album ukaże się już za 2 miesiące, 19. maja. Również zapewne z 20-leciem płyty na względzie, pewien tajemniczy osobnik podzielił się w Sieci archiwalnym dokumentem - niemal godzinnym (!) - na temat powstawania legendarnego albumu. Jeśli, podobnie jak ja, nie możecie się doczekać reedycji Definitely Maybe, film poniżej powinien Wam choć trochę osłodzić to oczekiwanie.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA