REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube

YouTube w Polsce w lutym: Ukraina, muzyka i rozrywka

W minionym miesiącu na YouTube Polacy najchętniej oglądali filmy, które pogrupować można w trzy kategorię: standardowe muzyka i rozrywka uzupełnia burzliwa sytuacja na Ukrainie. 

YouTube w Polsce w lutym: Ukraina, muzyka i rozrywka
REKLAMA

Muzyka

REKLAMA

W tym temacie wiele zostało już powiedziane przez Dynamitriego, którego podsumowanie lutowych teledysków możecie przeczytać tutaj. Poniżej, w ramach małego uzupełnienia, znajdziecie więc tylko kilka utworów, głównie z krajowego podwórka.

Sitek - Pomóż mi wstać
Drugi singiel promujący solową płytę młodego rapera, przez niektórych uznawanego za jedną z najbardziej obiecujących postaci polskiej sceny hip-hopowej. Kompletnie nie mój klimat, ale klip powoli dobija do miliona wyświetleń na YouTube.

2sty - Stre$
2stego, jeśli interesujecie się hip-hopem, możecie kojarzyć z rewelacyjnych blendów, które publikuje na YT. Tym razem prezentuje ciekawy, mocno charakterystyczny banger, który ma pokazać osiągnięty przez rapera na przestrzeni ostatnich lat progres. "Stre$" jest pierwszym solowym singilem z płyty Popkiller Młode Wilki 2013.

2CELLOS - Thunderstruck
Cover AC/DC zagrany na... dwóch wiolonczelach. Apocalyptica już lata temu udowodniła, że tego typu utwory są niezwykle miłe dla ucha, a panowie Luka Sulic Stjepan Hauser w niczym nie ustępują fińskiej grupie. No i klip, choć może nieprzesadnie widowiskowy, jest naprawdę sympatyczny. Warto zerknąć też na inne utwory 2CELLOS, m.in. na Smooth Criminal i Smells Like Teen Spirit.

Shakira - Empire
Niestety tylko audio, a szkoda, bo oglądanie Shakiry na teledyskach (i nie tylko) to sama przyjemność. "Emipre" to drugi singiel z nadchodzącego albumu "Shakira". Pierwszym był również niezwykle popularny "Can't Remember To Forget You", nagrany wspólnie z Rihanną.

Rozrywka

To oczywiście niezwykle szeroka kategoria, stąd szeroki przekrój znajdujących się tu filmów.

Shanghai Tower
Absolutny hit lutego, wyświetlony ponad 28 milionów razy, o którym głośno było wszędzie, również poza Internetem. Dwóch Rosjan, miłośników mocny wrażeń i adrenaliny, od których nasz hardkor z certyfikatami mógłby się wiele nauczyć, wspięło się na 650 metrowy budynek, będący jeszcze w trakcie budowy. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki.

Poradnik Uśmiechu 2 - Jak zrobić z papieru
Druga część psychodelicznego Poradnika Uśmiechu robi w Sieci furorę. Choć Internauci dość zgodnie twierdzą, że jest słabsza od pierwszego filmu Krainy Grzybów, wciąż wywołuje sporo emocji. Więcej o tym pisaliśmy w osobnym artykule.

SUPERMOINE HOLYPOP
Animowana reklama piwa, gęsto nawiązująca do popkultury, m.in. do filmów, seriali, gier komputerowych i innych reklam. Kolejny dowód na to, że lubimy reklamy - byle oryginalne, ciekawe i nienachalne. Prawdziwy majstersztyk, który sam z przyjemnością widziałem już kilka razy.

Godzilla - Oficjalny Zwiastun
Małym hitem w naszym kraju okazał się też najnowszy zwiastun Godzilli. Na świecie wyświetlono go przeszło 16 milionów razy, co nie jest jakimś wyjątkowo spektakularnym sukcesem, ale rodacy oglądają go tak chętnie, że wylądował aż na piątym miejscu najczęściej odtwarzanych filmów ostatnich dni.

"Kopię Diaxy" - A Minecraft Parody (Ylvis - The Fox)
Tryumfy święci także minecraftowa przeróbka youtube'owego hitu Ylvisa "What does the Fox say". To chyba jedyny film z "Minecraft" w tytule, który ogląda się przyjemnie. Świetna realizacja!

#EuroMajdan

Dramatyczna sytuacja na Ukrainie była (i wciąż jest) jednym z dominujących tematów zarówno w mediach, jak i Internecie. Wielu filmów, które pojawiły się na YouTube, zdecydowałem się nie umieszczać w poniższym zbiorze ze względu na drastyczne sceny. Prezentuję zatem inne, które odbiły się szerokim echem, przedstawiające ważne wydarzenia z najnowszej historii Ukrainy.

Wywiad z dziennikarką w ukraińskiej telewizji
Lidę Pankiw zaproszono do programu telewizyjnego by opowiedziała o romantycznej miłości, którą połączyła ją i berkutowca na Majdanie. Ukraińskie media prezentowały wtedy głównie prorządową wersję wydarzeń. Zamiast oczekiwanej historii, Lida mówiła o tym, co naprawdę dzieje się na Ukrainie.

I Am a Ukrainian
Dramatyczny apel o pomoc młodej Ukrainki okazał się viralem, przygotowanym przez amerykańskich filmowców.

REKLAMA

Sikorski: "you'll all be dead"
Pokazywane wszędzie, szeroko rozpowszechnione krótkie ostrzeżenie, jakie negocjujący warunki porozumienia między rządem a Majdanem Radosław Sikorski przekazał liderowi opozycji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA