1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Gry

Hearthstone wkracza w fazę otwartej bety

Hearthstone wkracza w fazę otwartej bety

Hearthstone: Heroes of Warcraft wychodzi z fazy zamkniętej bety i udostępnia grę wszystkim zainteresowanym. Na razie tylko w Ameryce Północnej, ale jeśli wierzyć zapewnieniom Blizzarda w ciągu kilku najbliższych dni również w innych regionach, w tym w Europie. 

Hearthstone to komputerowa, kolekcjonerska gra karciana oparta na modelu free to play z mikropłatnościami. Rozgrywka przypomina założenia znane m.in. z gry Magic: The Gathering. Każdy gracz dysponuje własną talią, którą w miarę postępu w grze rozwija o dodatkowe, coraz lepsze karty. Naprzemiennie zagrywając karty, uczestnicy wyzwalają akcje - np. używają zaklęć, które zadają obrażenia przeciwnikowi lub wzmacniają nasze umiejętności oraz przywołują walczących po ich stronie sojuszników. Tło fabularne oparte jest na świecie Azeroth, znanym z serii Warcraft.

hearthstone2

Dotychczas możliwość gry mieli tylko ci, którym udało się uzyskać klucz, np. w wyniku losowania na stronach internetowych. Teraz przystąpić do rozgrywki będzie mógł każdy zainteresowany. Przedstawiciele Blizzarda podkreślili, że beta nie jest jeszcze finalnym produktem i z uwagą przyglądać będą się uwagom i sugestiom graczy. Początkowo gra dostępna będzie na komputery PC i Mac, z czasem ma zostać przygotowana także wersja na urządzenia mobilne oparte na iOS i Androidzie.

Aktualizacja 23.01

Beta jest już dostępna również dla Europy.