1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Gry

Ruszyła zbiórka na sequel gry Franko

Ruszyła zbiórka na sequel gry Franko

Na serwisie wspieram.to wystartowała właśnie zbiórka pieniężna na sfinansowanie drugiej części kultowej polskiej bijatyki z 1994 roku - Franko: The Crazy Revange. Zakładany cel to 34 500 złotych. 

O tym, że twórcy Franko szykują sequel wiadomo było już od jakiegoś czasu. Początkowo w planach była jednak tylko aplikacja na urządzenia mobilne, oparte na systemach Android i iOS. Tymczasem okazuje się, że gra najpierw ukaże się na komputery PC i Mac, a w zależności od sukcesu projektu na wspieram.to, z czasem może zostać przeniesiona także na inne platformy.

franko 2

Dla tych, którzy nie pamiętają tej kultowej pozycji krótkie przypomnienie. Franko: The Crazy Revange było tzw. chodzoną bijatyką. Akcja gry miała miejsce w Szczecinie, gdzie tytułowy bohater natyka się na bandę bezwzględnego Klocka. Spotkanie kończy się śmiercią przyjaciela Franko, którą ten postanawia pomścić i - mówiąc kolokwialnie - obić ryje wszystkim, którzy staną mu na drodze. A przeciwników było oczywiście wielu, począwszy od reprezentantów subkultur punków, skinów i dresiarzy, na przedstawicielach milicji i ZOMO skończywszy. Franko: The Crazy Revange był jedną z pierwszych polskich gier. Tytuł zbierał bardzo dobre recenzje, a wpływowy w owym czasie magazyn Top Secret przyznał mu nawet tytuł gry roku.

franko 1

Pierwszy Franko był groteskowy, zabawny, brutalny i bardzo grywalny. Taka sama ma być jego druga część. Twórcy zapowiadają, że do dyspozycji graczy zostanie oddanych 10 lokalizacji głównych, 4 pomniejsze, kilka etapów w którym będziemy mogli kierować pojazdem - Maluchem, Czarną Wołgą lub Garbusem, oraz ponad 30 różnych przeciwników. W grze pojawić mają się też postaci i nawiązania do wydarzeń znanych z mediów, np. pływające na Stadionie Narodowym rekiny.

15 złotych to najniższa wpłata, za którą otrzymamy egzemplarz gry w wersji cyfrowej. Za 50 zł będziemy mogli dodatkowo nazwać któregoś z wrogów Franko swoim imieniem i napisać parę słów na ścianie lub chodniku w którejś z lokalizacji. Przy wsparciu przekraczającym 300 złotych dodatkowo staniemy m.in. przed możliwością zaprojektowania dialogu pomiędzy Franko a NPC, oraz otrzymamy - obok kubka i koszulki - prawdziwy paprykarz ze Szczecina. Wszelkie informacje związane z sequelem Franko na wspieram.to znajdziecie tutaj.