1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Budka Suflera kończy działalność. Przypominamy największe przeboje

Budka Suflera kończy działalność. Przypominamy największe przeboje

Wczoraj wieczorem media obiegła informacja o zakończeniu działalności przez istniejącą od 1974 roku Budka Suflera. Choć na oficjalnej stronie internetowej nie ma jeszcze potwierdzenia tej nowiny, wydaje się, że to prawda i po 40 latach zespół zniknie ze sceny. 

Źródłem tej wiadomości jest tygodnik Twoje Imperium, który przytacza wypowiedź Krzysztofa Cugowskiego o planowanym zakończeniu działalności w tym roku. Twoje Imperium nie jest być może najbardziej wiarygodnym medium, ale w rozmowie z WP.pl rewelacje te potwierdził kompozytor Budki, Romuald Lipko. Wszystkie związane z tym szczegóły mają się znaleźć w specjalnym oświadczeniu zespołu. Wiadomo na razie tylko tyle, że wszystkie zaplanowane na rok 2014 koncerty odbędą się zgodnie z harmonogramem i stanowić będą trasę pożegnalną.

Budka Suflera założona została w Lublinie przez Cugowskiego oraz Lipkę i jest najdłużej bez przerwy działającym polskim zespołem rockowym. Jej największe przeboje zna dziś chyba każdy. "Sen o Dolinie", "Jolka, Jolka", "Za ostatni grosz", "Jest taki samotny dom", "Noc komety", "Bal wszystkich świętych"... Wymieniać można by długo. Ale lepiej będzie chyba po prostu ich posłuchać, po raz kolejny. Piękna, sentymentalna podróż muzyczna.