1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Premiera "Układu" oraz filmy festiwalowe z Orłów 2014 do obejrzenia w sieci

Premiera „Układu” oraz filmy festiwalowe z Orłów 2014 do obejrzenia w sieci

Już dziś na platformie Kinoplex.pl możemy obejrzeć film "Układ" i, co lepsze, wybrane filmy festiwalowe z Orłów 2014 (i nie tylko). Orły to polska nagroda filmowa przyznawana od 1999 roku. Zwycięzcy co roku wyłaniani są przez kilkuset członków Polskiej Akademii Filmowej.

Wśród propozycji Kinoplexu znajdziemy głośny "Układ zamknięty" z Januszem Gajosem. "Układ zamknięty" to film budzący wiele sprzecznych emocji - jedni wzdrygają się nad niedoskonałością i pewną "tandetą", inni chwalą i recenzują z przyjemnością. Polska produkcja opowiada prawdziwą historię, opartą na faktach - trzej przedsiębiorcy zostają oskarżeni skutek zmowy o udział w przestępstwie. Jak sobie poradzą z tą sytuacją, kto wygra i zgarnie kasę? Możecie przekonać się, klikając tutaj.

gajos układ zamknięty

Poza "Układem zamkniętym" możemy obejrzeć "Nieulotne" z aktorem młodego pokolenia, którym zachwycają się tłumy, Jakubem Gierszałem. "Nieulotne" to dramat produkcji polsko-hiszpańskiej, który opowiada o wakacjach młodych kochanków, spędzających beztroski czas na hiszpańskich plażach. Wkrótce wspaniałe, gorące i namiętne lato zamienia się w koszmar, którego nie potrafili sobie wyobrazić.

Dla swoich widzów Kinoplex wybrał też film "Bejbi blues" o dzieciach, które mają dzieci. Kolejny nieco depresyjny polski film, pozostający w klimacie zdegenerowanej młodzieży, która nie potrafi poradzić sobie ze swoim życiem. Brak autorytetów, zły system wartości i iskierka nadziei w tle - jeżeli nie szukacie odprężającego filmu, być może warto się przyjrzeć.

bejbi blues

Oprócz filmów festiwalowych z tegorocznych Orłów, możemy obejrzeć też laureatów poprzedniej edycji i wybrane filmy dokumentalne związane z festiwalem. Czeka też na nas premiera amerykańskiej produkcji "Układ". Film opowiada o cenionej adwokat, Claudii Simmons-Howe (Rebecca Hall), która zostaje jednym z obrońców Farroukha Erdogana (Denis Moschitto), oskarżonego o zamach terrorystyczny w centrum Londynu. Sprawa zaczyna się komplikować, kiedy główny obrońca Erdogana ginie. Okazuje się, że cały proces jest tylko elementem wielkiego spisku, a oni nie są już bezpieczni.