1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Bestsellery według Amazon.com. Polska ma co czytać?

Bestsellery według Amazon.com. Polska ma co czytać?

Niedawno na stronie Amazon.com pojawiła się lista 100 najlepiej sprzedających się książek w roku 2013. Niestety, większość z nich nie jest jeszcze dostępna w Polsce bądź nie została przetłumaczona. Na liście znalazło się jednak kilka pozycji, które również w polskich sklepach i e-księgarniach cieszą się powodzeniem, zarówno w wersji drukowanej, jak i w formie e-booków. 

Wśród bestsellerów Amazon.com znalazło się oczywiście "Inferno" Dana Browna, które uplasowało się w pierwszej dziesiątce, bo na miejscu czwartym. Dan Brown to autor takich hitów jak "Kod Leonarda da Vinci" czy "Anioły i Demony". Jego nowa powieść opowiada o znanym już bohaterze, Robercie Langdonie. Sławny specjalista od symboli budzi się w szpitalnym łóżku, a w jego posiadaniu znajduje się tajemniczy przedmiot. Ktoś próbuje go zabić, a dalsze dni przynoszą nowe zagadki i niebezpieczne przygody... Już w 2015 roku będziemy mogli przekonać się jak nowe dzieło amerykańskiego pisarza sprawdzi się na wielkim ekranie. Ron Howard, producent i reżyser poprzednich filmów na podstawie książek Browna, zekranizuje najnowsze "Inferno". W rolę Langdona jak zwykle wcieli się Tom Hanks.

Dan Brown, Inferno

Na szóstym miejscu według Amazon.com znalazł się "Wielki Gatsby" F. Scotta Fitzgeralda. Powieść Fitzgeralda pierwszy raz została wydana w 1925 roku, więc prawie prawie 90 lat temu. Ponowną młodość otrzymała za sprawą filmowego hitu o tym samym tytule. W tytułowego wielkiego Gatsby'ego wcielił się Leonardo di Caprio. Reżyserem filmu jest Baz Luhrmann, odpowiedzialny za stworzenie takich obrazów jak "Moulin Rouge!" czy "Romeo i Julia" (także z di Caprio w roli głównej).

W pierwszej dwudziestce znalazła się także "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina. Same powieści zdobyły wielu fanów dzięki serialowi wyprodukowanemu przez HBO. Aktualnie czekamy na 4 sezon "Gry o tron", którego premiera odbędzie się wiosną 2014 roku. 31 miejsce przypadło powieści Stephena Kinga "Joyland", a na 32 miejscu uplasowało się "50 twarzy Grey'a" autorstwa E. L. James. Powieść jest pierwszą częścią trylogii opowiadającej o losach młodej studentki i tajemniczego, przystojnego przedsiębiorcy Christiana Grey'a. W lutym 2015 roku ekranizacja "50 twarzy..." ma wejść na ekrany kin.

gra o tron

Pełna lista Amazon.com, znajduje się tutaj. Końcówka roku to idealny czas, aby nadrobić zaległości w lekturze albo - przynajmniej - złożyć sobie noworoczne postanowienie, by więcej czytać. Tytułów do odhaczenia na pewno wam nie zabraknie.