1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Jutro premiera "Wołania kukułki" J. K. Rowling. Już dziś możesz mieć e-booka

Jutro premiera „Wołania kukułki” J. K. Rowling. Już dziś możesz mieć e-booka

Pamiętacie medialny szum związany z najnowszą powieścią Roberta Galbraith'a, wydaną w kwietniu 2013 roku? W lipcu okazało się (pisał o tym Łukasz Uryniewicz), że cała tajemnica wzięła w łeb - wyszło na jaw, iż autorką książki jest niejaka J. K. Rowling, znana na całym świecie z cyklu o czarnowłosym czarodzieju, Harrym Potterze. 

Jutro do naszych księgarń trafi polskie wydanie tej powieści, a my, cyfrowi, już dzisiaj cieszyć możemy się e-bookiem w promocji, choćby na stronie publio.pl. "Wołanie kukułki" zdobyło całkiem dobre recenzje, co po średnio udanym "Trafnym wyborze" może dawać nadzieję, że nie tylko o nazwisko tu chodzi, a jeszcze o umiejętności. Najlepiej będzie jednak, jak sami się przekonacie.

Polskie wydanie przetłumaczyła Anna Gralak, która już wcześniej pracowała nad "Trafnym wyborem", a prawo do wydania książki Rowling uzyskało Wydawnictwo Dolnośląskie. Oprócz e-booka i wydania papierowego, możemy cieszyć się także audiobookiem, do którego głosu użyczył Maciej Stuhr.

Wołanie kukułki, J. K. Rowling

Przypomnijmy, że powieść opowiada o prywatnym detektywie Cormoranie Strike'u, który ma bardzo nieszczęśliwe i pełne nieprzyjemnych wypadków życie - stracił nogę w Afganistanie, popada w długi i rozwodzi się z żoną. Pewnego razu zostaje wynajęty przez brata zmarłej tragicznie supermodelki, zwanej "Kukułką". Strike ma zbadać sprawę jej domniemanego samobójstwa, która nie daje spokoju najbliższym sławnej dziewczyny.

"Wołanie kukułki" ma być początkiem kolejnego cyklu autorki. Druga część jest już podobno ukończona i ma zostać wydana w przyszłym roku.