1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Kultowy Westworld trafi do HBO, jako serial

Stacja HBO już zamówiła pilot Westworld, serial będzie oparty na filmie sci-fi o tym samym tytule z 1973 roku autorstwa Michaela Crichtona.

Kultowy Westworld trafi do HBO, jako serial

Produkcją zajmie się wytwórnia Bad Robot (Fringe, Lost) J. J. Abramsa, na czele projektu stanie Jonathan Nolan (brat Christophera Nolana, twórca serialu Impersonalni oraz scenarzysta The Dark Knight i The Dark Knight Rises) wraz z producentem Jerrym Weintraub. Za scenariusz pilota odpowiedzialna będzie Lisa Joy (Tożsamość Szpiega, Gdzie Pachną Stokrotki) oraz Nolan – jej mąż.

Oryginalny Westworld to futurystyczny film, który opowiada o parze przyjaciół – Petera Martina (Richard Benjamin) i Johna Blane’a (James Brolin) - wczasowiczów spędzających wolny czas w tematycznym parku rozrywki podzielonym na trzy scenerie, Dzikiego Zachodu, Starożytnego Rzymu i Średniowiecznej Europy, w których aktorami są androidy. W wyniku awarii głównego komputera, jeden z androidów – rewolwerowiec (w tej roli Yul Brynner) - buntuje się, stanowiąc śmiertelne niebezpieczeństwo dla odwiedzających.

Adaptacja HBO to nie pierwsza próba przeniesienia filmu na małe ekrany. Stacja CBS w 1980 roku postanowiła wyemitować serial oparty o Futureworld (sequel Westworld) pod tytułem Beyond Westworld. Program został jednak zdjęty już po trzecim odcinku.