1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. TV

Adrien Brody jako Houdini?

Adrien Brody jako Houdini?

Amerykańska stacja History po sukcesie serii The Bible (tej gdzie Szatan wyglądał jak Barack Obama), postanowiła iść za ciosem i tym razem wyprodukować czteroodcinkowy serial Houdini o życiu najsłynniejszego iluzjonisty wszechczasów – Harry’ego Houdini.

Fabuła serialu ma przedstawiać długą drogę artysty od skrajnej biedy, do stania się światowej sławy gwiazdą prestidigitatorstwa, którą zagra Adrien Brody – to jego pierwsza rola telewizyjna od 1988 roku i serialu Annie McGuire. Kristen Connolly (House of Cards) wcieli się zaś w rolę Bess, żony iluzjonisty. Za produkcję będzie odpowiadać duet Gerald W. Abrams (Modern Marvel ) i Andras Hamori. Scenariusz napisze Nicholas Meyer, a na stołku reżyserskim zasiądzie Uli Edel.

houdini6

Trzeba przyznać, że pokazanie historii Houdiniego, to coś więcej niż typowa opowieść „od pucybuta do milionera”. Artysta zasłynął także jako demaskator „magii”, głupoty i przeciwnik przesądnego i zacietrzewionego społeczeństwa. Zapowiada się więc bardzo interesująca produkcja.

Kanał History jest też dostępny w Polsce m.in. w abonamencie Cyfrowego Polsatu oraz NC+, więcej informacji tutaj.