1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Jeśli lubicie Snow Patrol, to na pewno znacie też Tired Pony

Jeśli lubicie Snow Patrol, to na pewno znacie też Tired Pony

Ciężko nazwać Tired Pony supergrupą. Może, gdzieś w alternatywnej rzeczywistości, w której raczej spokojne granie gitarowe podbija serca tłumów to byłoby właściwe określenie. Nie zmienia to jednak faktu, że w Tired Pony znajdują się muzycy z bardzo uznanymi nazwiskami, a odpowiedzialny za wokal Gary Lightbody nadaje całości charakterystycznego dla Snow Patrol, wokalnego szlifu.

W końcu Gary Lightbody to wokal Snow Patrol, nie ma co się dziwić. Oprócz niego w kapeli znajdują się muzycy powiązani z R.E.M,  Editors czy innymi rozpoznawalnymi i uznanymi zespołami.

Wczoraj Tired Pony wydali nowy album zatytułowany "The Ghost Of The Mountain". Bardzo spokojny i stonowany, brzmiący trochę jak coś, co muzycy chcieli zrobić od dawna, ale coś ich powstrzymywało. Nie ma na nim przebojów, które podbiją listy, nie ma też jakiejś wielkiej melodyjności i świeżości.

Jest za to kawał przyjemnej, delikatnej muzyki ze wskazaniem na gitarowy pop i lekkimi, współgrającymi wstawkami elektronicznych dźwięków. Idealnej na wczesnojesienne wieczory.

Warto też zapoznać się z pierwszym albumem Tired Pony, "The Place We Ran From", na którym królowało więcej folkowych, bardziej melodyjnych kawałków.