REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Kto zdobędzie tegorocznego "Zajdla"? Kup statuetkę i przyznaj go sam

Jeszcze tylko do jutra każdy może sam przyznać sobie najbardziej prestiżową, polską nagrodę w dziedzinie fantastyki. Ciężka i masywna statuetka im. A. Zajdla, lokalna odmiana Hugo i Nebula, jest to kupienia na Allegro (aktualnie 430 z) a wylicytowana kwota ma zasilić organizację Nagrody Fandomu Polskiego. Trudniejsza droga, czyli napisanie książki lub opowiadania, które zakwalifikuje się i zostanie wypchnięte przed szereg przez czytelników, w tym roku jest już zamknięta... Niestety.

08.07.2013
10:32
Kto zdobędzie tegorocznego „Zajdla”? Kup statuetkę i przyznaj go sam
REKLAMA
REKLAMA

zajdelNagroda im. A Zajdla jest najbardziej prestiżowym, polskim wyróżnieniem w dziedzinie fantastyki, ukonstytuowanym w połowie lat 80. Pierwszym laureatem został Janusz A. Zajdel. Właściwie była to wówczas Nagroda Fandomu Polskiego i dopiero po śmierci autora „Paradyzacji” została przemianowana na „Zajdla”. Janusza A. Zajdel został pierwszym laureatem ale nie zdążył jej odebrać. Aż do dziś, zwyczajowo, nagroda wręczana jest przez wdowę po nim. Na łamach sPlay, wspominaliśmy o polskim pisarzu i fantaście w tekście pt. Gwolisz! Dawaj, dyrba, ty stary fulu! – „Cylinder van Troffa” w audiobooku.

Z nadesłanych pięćdziesięciu trzech powieści i stu trzydziestu jeden opowiadań nominowano pięć książek i sześć krótkich form. Komisja Nominacyjna ma trudny orzech do zgryzienia, z kolei fani muszą jeszcze bardzo długo czekać, bo laureatów poznamy dopiero na Polconie 2013, pod koniec sierpnia.

Nagroda dla faworyta

Można też samodzielnie wytypować zwycięzcę, zakupić statuetkę Nagrody Zajdla i wysłać ją swojemu faworytowi. O ile ktoś ma taką ułańską fantazję. To teoretycznie możliwe bo niemal wszystkie nominowane teksty są dostępne w formie cyfrowej. Swoją drogą to chyba najprostszy sposób, żeby zapoznać się z potencjalnie najlepszymi powieściami i opowiadaniami, jakie zostały wydane w zeszłym roku. I nie trzeba nawet szukać. Podajemy do stołu!

Wyboru źródła, w którym można zakupić elektroniczną publikację dokonałem poszukując najniższej opcji cenowej. Znalazłeś niższą? Daj nam znać.

Dobre wieści są takie, że jedno z nominowanych opowiadań można pobrać zupełnie za darmo. Chodzi o świetny tekst Jakuba Ćwieka. To fajna inicjatywa, tym bardziej, że polski pisarz, wielki fan rocka i autor niezłego cyklu „Kłamca”, jest w tym roku nominowany aż czterokrotnie (za powieść i trzy opowiadania). To zresztą nie pierwsza nominacja Ćwieka, wcześniej miał ich pięć poczynając od 2005 roku za opowiadanie „Cicha noc”. Jak dotychczas zdobył jedną statuetkę, dwa lata temu, za niesamowite opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. Mówiąc krótko Ćwiek to pisarz, którego twórczości warto się przyjrzeć.

Powieści:

Jakub Ćwiek
"Kłamca 4. Kill’em all" (Gandalf 20,79 zł)

Jarosław Grzędowicz
"Pan Lodowego Ogrodu" T. 4 (Fabryka Słów 35 zł)

Anna Kańtoch
"Czarne" (Publio 17,91 zł)

Robert M. Wegner
"Niebo ze stali" (Publio 22,41 zł)

Andrzej Ziemiański
"Pomnik Cesarzowej Achai" T. 1 (Gandalf 29,70 zł)

Opowiadania:

Jakub Ćwiek
"Będziesz to prać!" (Bezkartek 0,00 zł)

Jakub Ćwiek
"Co było, a nie jest…" (w zbiorze pt. "Chłopcy, Nexto 29,90 zł)

Jakub Ćwiek
"Kukuryku!" (w zbiorze pt. "Chłopcy, Nexto 29,90 zł)

REKLAMA

Jacek Dukaj
"Portret nietoty" (w zbiorze pt. "Zachcianki" Publio 28,71 zł)

Tomasz Kołodziejczak
"Czerwona mgła" (Fabryka Słów 28.62 zł)

Robert M. Wegner

"Jeszcze jeden bohater" (w zbiorze "Herosi" Powergraph 18 zł)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA