REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka

Kto jest kim w redakcji sPlay?

Być może niektóre twarze kojarzycie, a niektóre są dla Was zupełnie nowe. Przez kilka ostatnich miesięcy kompletowałem dla Was tę redakcję i wierzę, że razem sprostamy Waszym oczekiwaniom. Ponieważ z kilkoma osobami mam przyjemność współpracować już nawet osiem lat, przypadł mi zaszczyt przedstawienia ekipy sPlay. 

Kto jest kim w redakcji sPlay?
REKLAMA
REKLAMA

Szymon Białas - pseudonim Whiteman (najpewniej od nazwiska, tendencji rasistowskich się nie dopatrzyłem). Whiteman do złudzenia przypomina Kubę Wojewódzkiego z czasów Idola i - jak sam przyznaje - przyzwyczaił się do tłumów studentek i licealistek, które chcą zrobić dla niego wszystko. Jest też całkowicie zakręcony na punkcie Depeche Mode.

Piotr Burakowski - nasz człowiek od filmu i od zadań pobocznych. Student dziennikarstwa na UMK, w redakcji Playbacku od 2008 roku, będzie dla Was monitorował to, co nowe na ekranach kin, telewizorów i usług VOD. Tele Tydzień trzyma zaraz obok poduszki, a Telegazeta wita się z nim po imieniu.

Michał Grązka - do Playbacku trafił jeszcze w 2006 roku i przez długi czas pełnił funkcję z-cy redaktora naczelnego, co uczyniło go jednym z moich najbardziej zaufanych ludzi, a przy tym - jak to na kierowniczych stanowiskach bywa - ekspertów od wszystkiego. Michał gra, czyta, programuje, tłumaczy, a z takim spektrum zainteresowań zdecydowaliśmy się oddelegować go do przekopywania mobilnych rynków popularnych usług.

Michał Kurowski - wyobraźcie sobie Bibliotekę Narodową i te wszystkie regały z książkami, potem zamieńcie książki na opakowania DVD od filmów. Tak właśnie wygląda dom Miguela - i to nie żart. Michał od swoich pierwszych dni naszej znajomości uchodził za absolutnego fanatyka kina - przyjmował wszystko, od hollywoodzkich hitów, przez kino azjatyckie, aż po alternatywne produkcje opowiadające historię górskiego potoku o poranku.

Szymon Radzewicz - niektórzy z naszych redaktorów musieli nauczyć się blogować, ale nie Szymon Radzewicz. On miał to od zawsze i od pierwszych dni w redakcji Playbacku, nieszablonowym podejściem do tematyki gier, wykręcał rekordowe liczby odsłon, a czytelnicy w komentarzach jasno deklarowali "ach!", "faktycznie!", "nigdy nie patrzyłem na to w ten sposób". Jeśli ktoś ma udowodnić, że wielkość miseczki bohaterki gry komputerowej wpływa na odbiór ścieżki dźwiękowej, to tylko on.

Andrzej Sitek - kiedy w 1998 roku wracałem po szkole z nowym numerem CD-Action w plecaku i zaczynałem czytać kolejne artykuły, nawet nie śmiałem marzyć, że pewnego dnia będę miał okazję pracować z Czarnym Iwanem w jednej redakcji. Absolutnie legenda dziennikarstwa growego w Polsce, w ostatnim czasie rozkochał się również w ebookach. Niczego nie ujmując reszcie ekipy, wybrałem najlepszych, ale to zaszczyt mieć Iwana w naszym zespole!

Ewa Sołtysiak - bo jedna Ewa w redakcji to za mało. Ewa jako jedna z nielicznych w naszym zespole, nie ma doświadczenia z czasów Playbacku. W czasie, kiedy my zagrywaliśmy się grami i oglądaliśmy filmy, Ewa czytała książki. Jak sama twierdzi - uwielbia je i połyka wręcz hurtowo, dlatego dzielnie będzie wspierała nasz dział e-booków.

Łukasz Stelmach - kolejny człowiek-orkiestra w naszym zespole, fan dziwnej muzyki i dziwnych filmów, które jednak po bliższym poznaniu okazują się naprawdę niezłe (może z wyjątkiem niezrozumiałego dla mnie kultu, którym darzy Tima Burtona). Tym niemniej, warto mu w tych kwestiach zaufać. Świetny webdesigner, a od jakiegoś czasu także vloger i to jeden z tych vlogerów, którzy nie rodzą mojej agresji. Spójrzcie zresztą sami.

REKLAMA

Jakub Kralka - to ja lata temu założyłem Playback, a teraz podjąłem słuszną decyzję o połączeniu go ze Spider's Webem. Od tamtego czasu pisałem w wielu miejscach, o niektórych boję się wspominać, a Wy balibyście się je czytać. Jako redaktor prowadzący będę miał okazję wspierać redakcję w działaniach i od czasu do czasu raczyć Was moim marudzeniem na tematy z pogranicza popkultury.

***
Redaktorem naczelnym sPlay jest Przemysław Pająk, który zarządza również Spider's Web, największym polskim blogiem technologicznym
Wydawcą sPlay jest Ewa Lalik, redaktor prowadząca Spider's Web

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA