1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Netflix ma własne Oscary

Netflix ma własne Oscary

Netflix, pozwalający na oglądanie w internecie filmów i seriali w ramach abonamentu, niestety nie jest dostępny w Polsce. Wystartował jednak z własnymi nagrodami The Flixies, proponując nietypowe kategorie i dając wszystkim możliwość głosowania.

Oscary, których najciekawszym elementem była Jennifer Lawrence, są za nami, lecz na osłodę Netflix przygotowało The Flixies. Pod tym adresem mamy bowiem możliwość wzięcia udziału w głosowaniu na najlepsze filmy i seriale w takich kategoriach, jak „Najlepszy Lek Na Kaca”, „Najlepszy Bromance” „Najlepszy Gulity Pleasure” czy „Najlepszy Maraton TV”. Poza tym możemy nawet zasugerować własną kategorię, która być może pojawi się w następnej edycji. Nominowane są tu między innymi takie produkcje, jak „Bad ass” z Dannym Trejo, „Szkoła uwodzenia”, „Komando” ze Schwarzeneggerem, „Family Guy”, „Buffy: Postrach wampirów”, „Żywe trupy” lub „House of Cards”. Głosowanie potrwa do 10 marca, natomiast 11 zostaną ogłoszone wyniki z trzema zwycięzcami w każdej z kategorii.

The Flixies stanowi całkiem ciekawą inicjatywę. Podoba mi się oryginalny dobór produkcji i to, iż każdy może oddać swoje głosy. Szkoda jedynie, że Netflix pozostaje ciągle niedostępny w naszym kraju.