Oto krótkie spojrzenie na najlepiej zapowiadające się filmy, których premiera ma nastąpić w niedalekiej przyszłości.

Funny Games U.S.

Funny Games U.S.

Michael Haneke robi autokorektę. George wraz z żoną Anną i synem wyjeżdżają do domku nad jeziorem. Nagle odwiedza ich dwóch młodych mężczyzn ubranych w stroje do golfa. Okazuje się, że to para seryjnych zabójców, którzy chcą z Georgem i jego rodziną pograć w przerażające gry przepełnione torturami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. Oryginał Haneke był niepojętym studium strachu oraz umiejętną psychologiczną zabawą. Za amerykańskim remakiem stoi ten sam reżyser, więc może poprawi ewentualne błędy realizacyjne i rozwinie parę elementów draśniętych w wersji austriackiej. Przekonamy się o tym już na początku sierpnia. W rolach głównych m.in. Tim Roth, Naomi Watts i Michael Pitt. Polecam obejrzenie zwiastuna, gdyż jego realizacja jest rewelacyjna.

Premiera światowa: 20.10.2007

Polska premiera: 1.08.2008

Quarantine

Po sukcesie Cloverfield amerykańscy twórcy po raz kolejny wykorzystują efekt bezpośredniego relacjonowania akcji jako znakomitej formy realizacyjnej dla kina grozy. Teraz pora na Quarantine, choć kampania reklamowa nie jest tak ogromna jak w przypadku wcześniejszej produkcji. Akcja toczy się w apartamentowcu w Los Angeles, który w marcu 2008 roku został poddany kwarantannie. Grupa żołnierzy postanawia wtargnąć do środka, aby zobaczyć, co tak naprawdę się tam wydarzyło. Natrafiają na kamerę wideo z zarejestrowaną historią ostatnich żyjących mieszkańców budynku. Zwiastun sprawia pozytywne wrażenia, mimo iż sam pomysł nie wydaje się nowatorski. Jednak może to być materiał na bardzo dobry horror.

Premiera światowa: 17.10.2008

Miasto Ślepców

Miasto Ślepców

Film oparty na apokaliptyczno-utopijnej powieści José Saramagosa. Pewien wirus krążący po świecie powoduje, że ludzie tracą wzrok. Plaga rozszerza się w zastraszającym tempie. Jest jednak jedna kobieta, której nie dotyka zaraza i jako jedyna widzi, co się dookoła dzieje. Reżyserem tego psychologicznego thrillera jest Fernando Meirelles - twórca Miasta Boga i Wiernego Ogrodnika. W rolach głównych: Julianne Moore, Gael García Bernal, Mark Ruffalo, Sandra Oh oraz Danny Glover. Zapowiada się znakomite metaforyczne kino w stylistyce Ludzkich Dzieci.

Premiera światowa: 19.09.2008

Lakeview Terrace

Kolejny hollywoodzki thriller reżysera Kultu i Opętania. Tym razem jednak odchodzi od idei religijnych sekt i demonów. Chris i Lissa Mattson są szczęśliwym małżeństwem. Postanawiają przenieść się do ogromnego domu na przedmieściach miasta. Jednakże ich spokojne życie zakłóca namolny sąsiad z naprzeciwka - Abel Turner (Samuel L. Jackson!). Zdenerwowani państwo Mattson chcą zaskarżyć Turnera, jednakże wkrótce dowiadują się, że jest on funkcjonariuszem policji. Zapowiada się następny komercyjny dreszczowiec na "jeden raz".

Premiera światowa: 19.09.2008

Uwiedziony

Uwiedziony

Thriller erotyczny zrealizowany w hollywoodzkim stylu. Ewan McGregor gra doradcę finansowego - Johnathana, który zmęczony pracą postanawia się wyrwać na męski wieczór z charyzmatycznym prawnikiem Wyattem (Hugh Jackman). Ten wprowadza nieśmiałego osobnika do seks klubu, w którym dziewczyny spełniają wszystkie męskie zachcianki. Wkrótce jedna z dziewczyn ginie w tajemniczych okolicznościach, a głównym podejrzanym jest właśnie Johnathan. Musi oczyścić się z zarzutów oraz zmierzyć się oko w oko z Wyattem, który go w to wszystko wrobił. Zwiastun zapowiada połączenie Nagiego Instynktu z Grą Finchera. Jak wyjdzie w rzeczywistości, dowiemy się już niebawem. Amerykanie na razie zachwyceni nie są.

Premiera światowa: 24.04.2008

Polska premiera: 25.07.2008

Moje Jagodowe Noc

Moje Jagodowe Noce

Debiut Wong Kar Waia w Hollywood. Elizabeth po rozstaniu z chłopakiem wyrusza w podróż po Ameryce, zostawiając za sobą życie pełne bolesnych wspomnień. Na swojej drodze spotyka ludzi, którzy zmienią jej życie. Twórca Spragnionych Miłości i 2046 próbuje stworzyć ambitne love story ze Stanami Zjednoczonymi w tle. W rolach głównych m.in. Norah Jones (debiut aktorski!), Natalie Portman, Jude Law, Rachel Weisz.

Premiera światowa: 4.04.2008

Polska premiera: jeszcze nieznana