Oto najciekawsze produkcje, które pojawią się w kinach w niedalekiej przyszłości

Dance Flick

Dance Flick

Jakkolwiek głupie, beznadziejne i absurdalne są pierwsze dwa filmy z serii Straszny film, to jedno jest wiadome - na pewno trzymają zdecydowanie lepszy poziom od Wielkiego kina czy Komedii romantycznej. Bracia Wayans postanowili więc zabrać głos i pokonać swoich byłych współpracowników. A z tego względu, że na fali są teraz wszelakie programy taneczne, to temat na parodię jest już gotowy. Dance Flick opowiada historie Megan, która jest nową uczennicą w szkole. Musi ona się pogodzić ze stratą rodziców, a jej jedyną pasją jest taniec. Bierze więc udział w specjalnym konkursie. Tam spotyka czarnoskórego Thomasa, który pomaga jej w przygotowaniach. Ta prosta fabuła ma jednak mnóstwo zakrętów. Za materiał parodii posłużyły m.in. Step up - taniec zmysłów i W rytmie hip-hopu, lecz fani tego typu produkcji powinni odnaleźć w zwiastunie więcej powiązań. Czy dzięki tej parodii nadejdzie oczekiwana rewolucja tego gatunku? Na odpowiedź musimy poczekać do 6 lutego.

Premiera światowa: 6.02.2009

Adventureland

Adventureland

Po należytym sukcesie Supersamca, Greg Mottola powraca z nowym filmem, który tym razem opowiada o innym okresie w życiu niż tym szaleńczym w liceum. Głównym bohaterem Adventureland jest James, świeżo upieczony absolwent college'u, który postanawia znaleźć sobie pracę wakacyjną. Nie ma jednak zbyt wielkiego doświadczenia, więc jedyną dla niego dostępna posadą jest stanowisko w parku zabaw Adventureland. Na początku, praca wydaje się być mierna i nudna, ale wraz z upływem czasu zaczynają się dziać coraz ciekawsze rzeczy, które James zapamięta na całe życie. Premiera na wiosnę przyszłego roku.

Premiera światowa: 27.03.2009

Koralina

Koralina

Na podstawie scenariusza Tima Burtona, Henry Selick wyreżyserował Miasteczko Halloween. Teraz po dość długiej przerwie, Selick powraca w kolejnej animacji na podstawie powieści Neila Gaimana Koralina. Główną bohaterką jest tytułowa Koralina, która wraz z rodzicami przeprowadza się do nowego domu. Będąc niezadowoloną z tego faktu, dziewczynka próbuje sobie umilić życie w szarej rzeczywistości. Pewnego dnia odkrywa tajemnicze drzwi, przez które przechodzi wraz ze swoim czarnym kotem. Okazuje się, że po drugiej stronie jest zupełnie inny świat pełen magii, zabawy oraz znacznie fajniejszych rodziców. Powieść została nazwana przez amerykańskich krytyków współczesną wersją Alicji w krainie czarów. Oby Selick potrafił stworzyć równie dobrą magiczną opowieść jak w przypadku kultowego Miasteczka Halloween.

Premiera światowa: 6.02.2009

Polska premiera: 27.03.2009

The Wrestler

The Wrestler

Darren Aronofsky , twórca Requiem dla snu i Źródła, przedstawia nam rewelację tegorocznego festiwalu w Wenecji. The Wreslter, zdobywca Złotego Lwa, opowiada historię Randy'ego "The Rama" Robinsona, byłego zapaśnika próbującego odnaleźć się w brutalnej szarej rzeczywistości. Jego wszelkie frustracje zaspokaja egzotyczna tancerka Cassidy, z którą wchodzi w dość poważny związek. To ona namawia go do ponownego kontaktu z córką. W dalszym ciągu jednak, mimo swojego podeszłego wieku, chce powrócić na ring i walczyć. Zwiastun ukazuje, że będzie to prawdziwy męski dramat, w którym nikt nie boi się ukazywać uczuć. Krążą również spekulację, że Mickey Rourke, grający tu głównego bohatera, ma szansę zdobyć nominację do Oscara za swoją życiową rolę.

Premiera amerykańska: 31.12.2008

Siedem dusz

Siedem dusz

Widać, że zbliża się rozdanie Oscarów. Twórca, W pogoni za szczęściem postanawia jeszcze raz spróbować szczęścia z Willem Smithem i kręci kolejny dramat. Czarnoskóry aktor wcieli się w rolę agenta urzędu podatkowego, który jest przygnębiony i nie potrafi zwalczyć swojego stanu. Aby naprawić błędy z przeszłości postanawia pomóc siedmiorgu nieznajomym. Wkrótce poznaje jednak Emily, w której się zakochuje, co dość poważnie komplikuje jego plany. Za wyjątkiem Smitha, na ekranie zobaczymy jeszcze m.in. Rosario Dawson i Woody'ego Harrelsona w roli niewidomego pianisty.

Premiera światowa: 19.12.2008

Polska premiera: 13.03.2009

Gran Torino

Gran Torino

Clint Eastwood ciężko pracował przez ostatni rok. Najpierw nakręcił The Changeling z Angeliną Jolie, który zbiera dość chłodne opinie, a teraz kończy realizację nowego projektu Gran Torino. Krążyły nawet plotki, że tym filmem Eastwood miał powrócić do roli Brudnego Harry'ego. Pojawił się jednak zwiastun rozwiewający wszelkie wątpliwości. Emerytowany wojskowy, Walt Kowalski, jest świadkiem brutalnego napadu na swoim chińskich sąsiadów. Rodzina dziękuje mu za pomoc i z wdzięczności zaczyna się z nim zaprzyjaźniać. Lecz gang, który chciał sprawiedliwości nie przestraszy się gróźb starszego pana. To będzie największy błąd ich życia. Jeśli Oszukana zawiedzie widzów, to Gran Torino na pewno to zrekompensuje.

Premiera światowa: 17.12.2008