Oto lista najciekawszych produkcji filmowych, których zwiastuny pojawiły się w minionym miesiącu.

Zdarzenie

Zdarzenie

M. Night Shyamalan powraca. Po słabych wynikach "Osady" i "Kobiety w Błękitnej Wodzie", kolejne studio filmowe uwierzyło w nietuzinkowego twórcę. Czy słusznie? Dowiemy się już 13 czerwca, kiedy przewidywana jest premiera jego najnowszego obrazu - "Zdarzenie". Film ma być bardziej epicką wizją "Znaków", a zwiastun może się kojarzyć z wielkomiejską wersją serialu "Jerycho". Pewna niezidentyfikowana siła atakuje pojedyncze amerykańskie miasta. Na początku rząd uważa, że to kolejne po 9/11 ataki terrorystyczne z udziałem bomb chemicznych. Wkrótce odkryją, że ta sama siła przeciwstawia przedstawicieli flory i fauny przeciwko ludzkiej rasie. Oby z tej post-apokaliptycznej wizji nie powstał kolejny kiczowaty film o kosmitach.

Premiera światowa: 13.06.2008

Polska premiera: 13.06.2008

Diary of the Dead

Diary of the Dead

George A. Romero po udanych próbach przeniesienia na wielki ekran odnowionych wersji historii o żywych trupach, tym razem podąża za modą wytyczoną przez "Blair Witch Project". W "Diary of the Dead" grupka studentów postanawia nakręcić wydarzenia z kilku dni i stworzyć ciekawy dokument o życiu codziennym. Okazuje się jednak, że na świecie szaleje wirus, który zamienia ludzi w zombie. Stojący za kamerą Jason dokumentuje każdy kolejny dzień, pragnąc stworzyć multimedialny dziennik przetrwania. Po premierze "Cloverfield" film nie zrobił wielkiej furory w Ameryce. Mimo wszystko, może właśnie ten film będzie bardziej wiarygodny od wszystkich wcześniejszych. Polska premiera - jak na razie - nie jest znana.

Premiera światowa: 15.02.2008

Superhero Movie

Superhero Movie

Macie już dość tandetnych parodii amerykańskich superprodukcji? Niestety, otrzymacie jeszcze jedną. Oto ponownie twórcy serii "Straszny Film" ruszają do akcji, ale bez scenarzystów, którzy nakręcili "Komedię romantyczną" i "Wielkie kino". Tym razem Craig Mazin spojrzy swoim satyrycznym okiem na wszystkie produkcje o superbohaterach. W trakcie wizyty w centrum badań genetycznych, Ricka Rikera ukąsiła zmutowana ważka. Po tym incydencie chłopak zaczyna odkrywać w sobie niezwykłe zdolności. Wkrótce staje się herosem o imieniu "Dragonfly" i musi pokonać złowrogiego "The Hourglass". W rolach głównych Drake Bell, Sara Paxton i sam Leslie Nielsen. Może tym razem odżyje kult parodii znany z "Nagiej Broni"?

Premiera światowa: 28.03.2008

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem lutego było ujawnienie zwiastuna do najnowszej części Indiany Jonesa. Charyzmatyczny profesor i archeolog powraca na ekrany kin. Steven Spielberg miał najwyraźniej dosyć oglądania taniej rozrywki, jaką jest "Skarb Narodów" z Nicolasem Cage'em. A zwiastun nowego Indiego wygląda smakowicie. Harrison Ford nadal jest w całkiem niezłej formie, a miło będzie widzieć Shię LaBeoufa w roli syna profesora Jonesa. Jednak najciekawszą kreacją może okazać się główny czarny charakter. Już sam widok Cate Blanchett w stroju pułkownika SS wywołuje ciarki na plecach, a co dopiero będzie, gdy usłyszymy jej niemiecki akcent. Cała nadzieja w duecie Spielberg - Lucas. Mało kiedy nas zawiedli.

Premiera światowa: 22.05.2008

Polska premiera: 22.05.2008

Shutter

Shutter

To musiało się stać! Kiedy azjatycki horror święci triumfy na całym globie, to prędzej czy później pojawi się jego zamerykanizowana wersja. Tak było z "Kręgiem" i "Klątwą", a teraz przyszła pora na "Shutter - Widmo". Ben i Jane Shaw to para świeżo poślubionych kochanków. W trakcie sprawdzania fotografii z pamiętnego dnia ślubu zauważają, że są one pełne niezidentyfikowanych jasnych barw, kształtem przypominających postać ludzką. W dodatku pojawiły się one tuż po nieszczęśliwym wypadku, który oboje spowodowali. Ben i Jane postanawiają przeprowadzić prywatne śledztwo, aby odkryć tajemnicę nieznanej osoby ze zdjęć. Po chłodno przyjętych remake'ach "The Eye" i "One Missed Call" można wywnioskować, że widzowie są już zmęczeni formą zamerykanizowanego azjatyckiego horroru. Nic dziwnego. Sam zwiastun do "Shuttera" nie zapowiada nic intrygującego. Polecam zajrzeć do oryginału!

Premiera światowa: 21.03.2008

Polska premiera: 16.05.2008