Wzgórza Mają Oczy 2

Wzgórza Mają Oczy 2

Remake'i stają się ostatnio najbardziej opłacalnym przedsięwzięciem. Pierwsza część zarobiła dużo zielonych i zyskała wielu fanów, którzy nie mieli styczności z oryginałem. Nic więc dziwnego, że sukces kasowy stał się przepowiednią stworzenia kolejnego filmu o rodzinie kanibali, na pustynnych meksykańskich bezdrożach. Tym razem fabuła skoncentruje się na grupie kadetów Gwardii Narodowej, odbywających swój pierwszy trening właśnie w miejscu gdzie żyje krwiożercza familia. Ujawniony niedawno zwiastun zaznacza, że będzie jeszcze brutalniej i bardziej obrzydliwie niż w pierwszej części. A fakt, że za scenariusz odpowiada twórca pierwowzoru Wes Craven, współpracujący ze swoim synem, tworzy oczekiwanie na premierę bardziej niecierpliwe. Na reżyserskim stołku zasiada Martin Weisz.

Polska premiera: 18 maj

Dead Silence

Przez wielu widzów uwielbiających dobre mocne kino, pierwsza "Piła" była znakomitym kąskiem na bezsenne noce lub na trzymające w napięciu piątkowe, czy też sobotnie wieczory. Krytycy mieszali ją z błotem, a fani wychwalali. Przy realizacji kolejnych części James Wan i Leigh Whannell, brali udział tylko w tworzeniu scenariuszy, jednak sequele nie były już tak rewelacyjne jak początek. Ta para filmowców, zdecydowała się ponownie współpracować, tym razem przy horrorze "Dead Silence". Opowiada o mieścinie, nad którym wisi klątwa zmarłej dawno starszej kobiety, występującej na scenie ze swoimi lalkami, w roli brzuchomówcy. Jak nie trudno się domyślić, fatum się nasili i obsypie miasteczko grozą. W sieci już można zobaczyć zwiastun, dający wrażenie, że nie otrzymamy tylko i wyłącznie poważniejszej wersji "Laleczki Chucky", ale brutalną i wywołującą naturalną grozę ghost story. To może być hit!

Światowa premiera: 23 marzec

Mr. Brooks

Dawno na ekranach nie widzieliśmy Kevina Costnera. Naszych przypuszczeń o wcześniejszej emeryturze aktora nie jesteśmy jednak w stanie potwierdzić. Już niedługo pojawi się on w thrillerze psychologicznym pt. "Mr. Brooks". Film opowiada historię człowieka, który w świecie biznesowym ma zasłużoną rolę oraz zyskał nawet miano "Człowieka Roku". Nikt jednak nie wie, że posiada on swoje alter ego, namawiające do morderczych czynów. Na jego tropie jest ambitna pani detektyw {Demi Moore). Pomimo, iż obsada wydaje się być ciekawa, tak sama fabuła przypomina komercyjne "American Psycho". Sukces stoi pod znakiem zapytania.

Światowa premiera: 1 czerwiec

Fracture

Zapowiedzi w tym miesiącu obfitują w mroczne historie. Kolejną z nich jest "Fracture", koncentrująca się na adwokacie, starającym się obronić mężczyznę oskarżonego o zabicie swojej żony. Ten jednak prowadzi w sądzie psychologiczną gierkę, w której odkrywane są brudy przebywających na sali sądowej pracowników. Gdyby nie obsada, film mógłby być kolejnym nudnym dramatem sądowym, ale nie po zwiastunie, w którym widzimy Anthoniego Hopkinsa w roli oskarżonego i Ryana Goslinga jako obrońcę. Przypomina się fantastyczne "Milczenie Owiec", którego "Fracture" będzie najwyraźniej znacznie delikatniejszą wersją, gdzie popis po raz kolejny da Mr Hopkins.

Światowa premiera: 27 kwiecień

Scoop

Scoop

Na koniec zapowiedź lekkiego filmu. "Scoop". To najnowsza produkcja Woodiego Allena po raz kolejny nakręcona w Anglii. Opowiada historię amerykańskiej studentki dziennikarstwa (Scarlett Johannson), która przyjeżdża na wakacje do Londynu. Przypadkowo podczas występu iluzjonisty (Woody Allen), nawiązuje kontakt z mężczyzną z zaświatów (Ian McShane), twierdzącego, że posiada informacje kto jest tzw. ‘tarotowym' mordercą. Trop prowadzi do brytyjskiego arystokraty (Hugh Jackman), w którym dziennikarka zaczyna się zakochiwać. Fabuła przypomina wcześniejsze filmy Allena ("The Manhattan Murder" czy "The Curse of the Jade Scorpion") i jest odskocznią od epickiego i poważnego "Wszystko Gra". Za oceanem, "Scoop" zbiera dosyć niskie noty, ale fani pewnie będą zachwyceni, bo to w końcu Woody Allen. Mam z resztą nadzieję, że reżyser nie zmienił swojego poczucia humoru po nominowanym do Oscara za scenariusz "Match Point". Dowiemy się tego już w połowie kwietnia.

Polska premiera: 13 kwiecień