LIPIEC

Nie macie planów na wakacje? To idźcie do kina! Repertuar, jaki szykują nam polscy dystrybutorzy na lipiec i sierpień wydaje się być ubogacony w mnóstwo ciekawych pozycji.

Mr. Brooks

Już w pierwszym tygodniu lipca czeka nas powrót dwóch, niewidzianych już dawno aktorów. Kevin Costner i Demi Moore spotkali się na planie filmu "Mr. Brooks", o którym już kiedyś wspominałem na łamach zinu. Pan Brooks jest szanowanym i sukcesywnym biznesmenem. Prowadzi spokojne życie u boku cudownej żony oraz stara się być jak najlepszym ojcem. Okazuje się jednak, że niepozorny pan Brooks skrywa mroczne alter ego, Marshalla, który w nocy przeistacza się w seryjnego zabójcę. Na jego tropie staje piękna pani detektyw Atwood. Czyżby szykowała się współczesna wersja Doktora Jekkyla i pana Hyde'a? Zobaczymy już 6-tego lipca. Reżyserował Bruce A. Evans.

Hostel 2

Hostel 2

Oczekiwany sequel makabrycznej historii o klubach amatorskich sadystów-killerów, umieszczonych w różnych miejscach Europy. W pierwszej części zawitaliśmy na Słowację i w drugiej części z niej nie wyjedziemy. Skoncentrujemy się jednak na innych osobach. Tym razem zamiast trójki poszukujących seksu amerykańskich studentów dostaniemy piękne dziewczyny z tych samych rejonów, które przyjechały, aby spędzić tam weekend. Gdy jednak zarezerwują sobie miejsca w hostelu zaczną żałować, że w ogóle tam pojechały. Pierwszy "Hostel" rozbił bank, ale niektórych zniesmaczył lub po prostu zawiódł kwestią scenariusza. To, czy Eli Roth wziął sobie te komentarze do serca dowiemy się już 13-tego lipca.

SIERPIEŃ

Transformers

Czy jak byliście mali, bawiliście się w "transformerów"? Jeśli nie to z pewnością widzieliście masę reklam, mówiących o zamieniających się w ogromniaste roboty samochody, czy inne urządzenia. Nie wiedzieć czemu, ja nigdy nie podchodziłem do tej sprawy entuzjastycznie, ale najwyraźniej niektórzy Polacy jak najbardziej, skoro już w sierpniu na ekrany naszych kin wyjdzie film fabularny na podstawie komiksu z udziałem zabawek firmy Hasbro. Fabuła jest prosta jak budowa cepa - na planecie Ziemia trwa nieustanna walka pomiędzy Autobotami i Deceptikonami - robotów ze świata maszyn. I pewnie nie byłoby w tym nic atrakcyjnego, gdyby nie nazwiska twórców. Reżyserem jest Michael Bay ("Miami Vice"), a producentem sam Steven Spielberg. Na planie spotkali się m.in. z Jonem Voightem i Johnem Turturro. Twórcy są tak pewni siebie, że już zaplanowali nakręcić kolejne dwie części. Oby się tylko nie przeliczyli...

ZAPOWIEDŹ MIESIĄCA

Grindhouse

Grindhouse

Wspólny projekt Quentina Tarantino oraz Roberta Rodrigueza, to pozycja na którą wszyscy czekają z ogromną niecierpliwością. Za wielką wodą obraz dostał same pozytywne oceny, więc najwyraźniej dwóm kolegom znowu udało się zrobić coś naprawdę dobrego dla kina. Polski dystrybutor, Kino Świat, chciał jednak mieć większy zysk i rozdzielił film na dwa miesiące. Pierwszy seans odbędzie się już w lipcu i jest to obraz Tarantina "Death Proof", opowiadający o psychopatycznym mordercy, który jeżdżąc po ulicach poluje wzrokiem na dziewczyny, zastanawiając się która z nich będzie najlepszą zdobyczą. Drugi obraz, "Planet Terror" Rodrigueza będzie wyświetlany u nas w sierpniu i przedstawi klasyczną historię ataku watahy zombiaków. Całość ma być hołdem w stronę horrorów klasy B, a słowo "grindhouse" oznacza, że tego typu produkcje są przepełnione seksem i makabrą - czyli idealne połączenie dla tych konkretnych reżyserów. Nie mogę się doczekać!

UWAGA!

Dystrybutor ma prawo zmienić datę premiery!