Premonition

Z czym mamy do czynienia?

Mroczny thriller, gdzie główna bohaterka chce zmienić tragiczny bieg wydarzeń. Linda traci swojego męża w wypadku samochodowym. Zdesperowana kobieta nie potrafi poradzić sobie ze stratą. Dzień później, widzi jednak swojego żywego męża w łóżku i uważa, że wypadek, który się zdarzył to wizja, która za niedługo dojdzie do skutku. Za wszelką cenę stara się, aby do niego nie doszło.

Z kim mamy do czynienia?

Nieznany reżyser Mennan Yapo oraz scenarzysta Atomowego Amanta siedzą na krzesłach twórców. Główną rolę odgrywa Sandra Bullock.

Rokowania

Fabuła ciekawa, zwiastun skomplikowany. Obyśmy dostali logiczne rozwiązanie, inaczej otrzymamy murowanego pretendenta do rozczarowania roku 2007. Polska premiera w marcu.

The Good German

Z czym mamy do czynienia?

Ruiny powojennych Niemiec. Akcja dziej się w Berlinie. Korespondent wojenny stara się pomóc swojej byłej kochance, której zaginiony ojciec jest celem numer jeden zarówno dla amerykańskiej jak i radzieckiej armii.

Z kim mamy do czynienia?[i]

Gwiazdorska obsada - George Clooney, Cate Blanchett i Tobey Maguire. Za kamerą twórca Traffic i Erin Brokovich.

[i]Rokowania

Próba pokazania powojennych realiów z oczu Stevena Soderbergha może być całkiem interesująca, chociaż pachnie to wyścigiem po Oskary. Polska premiera w marcu.

The Good German

Venus

Z czym mamy do czynienia?

Komediodramat. Starszy człowiek próbuje zmienić rozwydrzoną i rozpieszczoną nastolatkę w wartościową i ceniącą siebie oraz innych młodą kobietę.

Z kim mamy do czyniania?

Reżyser Notting Hill tym razem zaprosił Peter'a O'Toole oraz promuje wschodzącą gwiazdę młodego pokolenia Jodie Whittaker.

Rokowania

Roger Michell udowodnił, że potrafi być i śmieszny i poważny. Tym razem otrzymamy te dwie cechy połączone ze sobą. Tego nie będzie można przegapić!

Unknown

Z czym mamy do czynienia?

Pięciu mężczyzn budzi się w starym opuszczonym magazynie, nie pamiętając jak tam trafili. Są jednak zmuszeni, aby dowiedzieć się kto z nich powinien żyć, a kto nie.

Z kim mamy do czynienia?

Na ekranie zobaczymy m.in. Jamesa Caviezel'a i Greg'a Kinnear'a. Za kamerą stanął debiutant Simon Brand.

Rokowania

Po sukcesie Cube'a i Piły, Unkown wydaje się być już z dawna oklepanym pomysłem, który może nie wypalić. Debiutanci jednak mają czasami masę świeżych pomysłów.

Unknown

For Your Consideration

Z czym mamy do czynienia?

Opowieść o trzech aktorach, grających w filmie "Home for Purim", który opowiada historię ludzi z 1940 roku.

Z kim mamy do czynienia?

Powrót wszystkich naszych starych znajomych, m.in. Catherine O'Hara, Ed Begley Jr. czy Eugene Levy. Reżyserem jest Christopher Guest.

Rokowania

Hollywood w stylowym krzywym zwierciadle a'la Woody Allen. Jest szansą na bardzo dobrą satyrę na amerykańskie przedsiębiorstwo filmowe.

For Your Consideration

Norbit

Z czym mamy do czynienia?

Historia nieśmiałego faceta, który żeni się z monstrualną kobietą. Pewnego dnia spotyka jednak dziewczynę swoich marzeń i stara się ją zdobyć. Jego żona jednak nie puści go tak łatwo.

Z kim mamy do czynienia?

Eddie Murphy znowu na ekranach kin. Za kamerą stoi twórca seriali Asy z Klasy i Ptaki Nocy.

Rokowania

Eddie Murphy powraca i gra trzy główne role. O zgrozo!

300

Z czym mamy do czynienia?

Opowieść o przebiegu bitwy w wąwozie Termopile w roku 480 p.n.e., kiedy to oddział 300 spartańskich żołnierzy pod wodzą króla Leonidasa stanął do nierównej walki przeciwko Persom.

Z kim mamy do czynienia?

Reżyser Świtu Żywych Trupów ekranizuje komiks Franka Millera.

Rokowania

Zwiastun pełen efektów i zrobiony z ogromnym rozmachem. Film będzie identyczny, a samo nazwisko Frank Miller, wielu widzów powinno przekonać do wycieczki do kin. Polska premiera w marcu.

300

Bug

Z czym mamy do czynienia?

Weteran wojenny oraz przypadkowo poznana dziewczyna, siedząc w odciętym od świata motelu próbują zmierzyć się z owadami, które są katalizatorem różnych problemów psychologicznych głównych bohaterów.

Z kim mamy do czynienia?

Ashley Judd i Michael Shannon w rolach głównych, a za kamerą William Friedkin.

Rokowania

Reżyser pierwszego Egzorcysty tworzy thriller psychologiczny o ludzkich lękach, fobiach. To powinna być najlepsza rekomendacja!