1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized

Majówki z Clickiem! nie będzie

Polygamia jako pierwsza zaczęła swoja dochodzenie w sprawie Clicka!
i jak się dosłownie kilka godzin później okazało, było ono w pełni
uzasadnione. Jedna z najsilniejszych growych marek w Polsce została
dotknięta najpewniej przez samą (okropną!) recesję.

Wydawnictwo Bauer informuje, że z przyczyn ekonomicznych postanowiło zawiesić wydawanie miesięcznika o grach komputerowych "CLICK!". W sprzedaży nie ukaże się nr 5/2009 i kolejne numery zaplanowane na ten rok.

W praktyce nie oznacza to wprawdzie upadku, a jedynie chęć poczekania na "lepsze czasy". A one pewnego dnia nadejdą, lecz czy wtedy wydawnictwo pokusi się o rezurekcję swojego tytułu?

Przypomnijmy, że Bauer jest także właścicielem całkiem nieźle trzymającego się CD-Action - w kwietniu tego roku świętowało swoje trzynaste urodziny. Być może to ta trzynastka przyniosła pecha młodszemu bratu, założonemu w 2000 roku Clickowi!

Obrazek

Warto pamiętać, że dzieje Clicka! były w trakcie tych dziewięciu lat nad wyraz burzliwe. Pismo regularnie rotowało skład redakcji czego kulminacją było wyrzucenie "na bruk" Piotra Moskala ("Froggera") z takimi dziennikarzami jak słynny Randall, Joel czy Fantazyoosh w składzie. Od tego czasu Click! występował przede wszystkim w roli przystawki do CD-Action (i był robiony przez prawie tę samą ekipę), zaczął dodawać płyty z grami, zaś w połowie 2008 roku spotkała go gruntowna rewolucja i małe przeprofilowanie czasopisma. Z luźnego pisemka, adresowanego do młodszej części czytelników, przekształcił się w pismo rzetelnie testujące swoje gry na setki różnych sposobów.

Transformacja okazała się najwyraźniej nieskuteczna, a na dodatek wśród czytelników pozostawiła spory niesmak, bowiem inspiracja innym czasopismem - KŚ: GRY była aż nazbyt widoczna. Niemniej jednak Click! miał wielu swoich fanów i to dziś z nimi redakcja Playbacku łączy się w bólu.