1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized

JoWood przeprasza nabywców gry Gothic 3: Zmierzch Bogów

JoWood - wydawca rozszerzenia do gry Gothic 3 zatytułowanego
"Zmierzch Bogów", przeprasza graczy.

Na niemieckim serwisie o grach PC Games, JoWood zamieścił informację prasową na temat Gothic 3: Zmierzch Bogów. Przeprosił w niej wszystkich graczy, którzy zawiedli się na nowym produkcie indyjskiego studia Trine Games. Oto co ciekawsze fragmenty tej notki:

"JoWood Productions pragnie przeprosić fanów za to, że wydał niesatysfakcjonujący produkt."
"Z wielu powodów nie było możliwe wydanie gry, która w pełni by Was usatysfakcjonowała."
"Gra została wydana w tym roku, gdyż tego chcieliśmy. Teraz JoWood oraz Trine pracują w pocie czoła, by naprawić błędy tytułu"

Wydawca opublikował już dwie łatki do gry, właśnie pracuje nad trzecią. Niemiecki portal Gamestar zamieścił filmik, który ukazuje liczne niedoróbki oraz rażące błędy tej produkcji. Obietnice developera, jakoby dodatek miał być pozbawiony bugów, okazały się jedynie pustymi obietnicami

A jak sprawa ma się z czwartą częścią sagi - Arcania: A Gothic Tales? Michael Kairat, producent wykonawczy JoWood-u oznajmia:
Razem ze Spellboundem będziemy przeprowadzali wczesne beta-testy z udziałem graczy, by nie dopuścić do powtórzenia się tej sytuacji. Miejmy nadzieję, że to nie kolejna przechwałka JoWoodu, że wydawca naprawdę wyniesie wnioski z tego wydarzenia.

Teraz słowa ze strony niektórych developerów - "gra ukaże się, gdy będzie gotowa" nikogo nie powinny już bulwersować. Ta sytuacja niektórym pozwoli docenić profesjonalne podejście do tematu ze strony np. Blizzarda. Warto dodać, że publikowanie gier, które są tak naprawdę wczesną betą, jest ostatnio dość częstym zjawiskiem.

Obrazek