1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized

Igrzyska Literackie RedHorse

Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową wydawnictwa
RedHorse!

Drodzy Piszący,

W organizacji tych swoistych Igrzysk Literackich przyświeca nam pewne proste założenie - wyłonić spośród Was najlepszych autorów, a następnie wydać drukiem w profesjonalnej formie, atrakcyjnej oprawie, popartej solidną promocją.

Aby każdy z Was miał szansę wybrać konwencję tematyczną, w której czuje się najmocniejszy, przygotowaliśmy TRZY odrębne "dyscypliny" w naszym konkursie. Każda z nich dzieli się na DWIE odrębne konkurencje dla krótko - i długodystansowców. Ci, którzy czuć się będą lepiej w krótszej formie mogą zaprezentować swoje opowiadania, skłonni zaś do epickiego rozmachu mogą nadesłać nam swoje propozycje powieści w danej konwencji.

Każde szanujące się zawody powinny mieć swoje reguły i sędziów. W tym przypadku sędziami poszczególnych dyscyplin będą odpowiednio:

Zofia Staniszewska (dla opowiadań) i Kamila Michałowska (dla powieści) KOBIECYCH (seria Myśli Kobiet),

Łukasz Orbitowski i Łukasz Śmigiel dla opowiadań i powieści HORROR/THRILLER (seria Po Zmroku),

Mateusz Kurmanow dla opowiadań i powieści w kategorii KRYMINAŁ (seria Tajna Strefa).

Chcąc ułatwić Wam przygotowanie się do pracy i spełnienie naszych oczekiwań przedstawiamy poniżej założenia konkursu.

Uczestnicy mają do wyboru trzy grupy tematyczne:

- fabułę należącą do szeroko rozumianej literatury KOBIECEJ - a więc powieści obyczajowej czy też romansu. Interesuje nas wszystko od Jane Austen do Elfride Jelinek, więc ramy są naprawdę szerokie,

- powieść lub opowiadanie w klimacie HORRORU lub thrillera. Przy czym nie wnikamy tu czy osią intrygi będzie bestia tkwiąca w człowieku czy jakaś zupełnie inna bestia. Ważne żeby tekst był dobry, oryginalny i wciągający,

- KRYMINAŁ. Pozornie sprawa jest prosta i wiele tłumaczyć nie trzeba, ale nie lekceważcie go, bo ten temat daje prawie nieograniczone możliwości. Pamiętajcie, że "Hamlet" to także kryminał.

Każdy Uczestnik może nadesłać opowiadanie lub powieść w wybranej przez siebie, jednej z trzech konwencji.

Aby nie pozostawiać zbędnych wątpliwości piszącym, dodajmy, że opowiadanie ma liczyć od 20 do 60 stron (sformatowanych w układzie 1500 znaków ze spacjami na stronę), powieść zaś - minimum 220 stron wg tego samego schematu. Reguły są więc proste.
Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2008 r.
Teksty należy wysyłać na adres igrzyska@redhorse.pl
Wiadomość prosimy zatytułować odpowiednio:
Myśli Kobiet - opowiadanie
Myśli Kobiet - powieść
Po Zmroku - opowiadanie
Po Zmroku - powieść
Tajna Strefa - opowiadanie
Tajna Strefa - powieść

Pamiętajcie, że walczycie o uznanie czytelników, podziw bliskich i zaspokojenie własnych ambicji. Kto wie - być może udział w Igrzyskach otworzy Wam drogę do literackiej kariery.

Zapraszamy do współpracy!
Wydawnictwo Red Horse